Viena iš Architektūros [vaikų] fondo iniciatyvų, papildžiusi ketvirtąjį Architektūros [pokalbių] fondo ciklą „Edukacija“ – sekmadienininės kūrybinės dirbtuvėlės šeimoms, vykusios Nacionalinėje dailės galerijoje 2011 m. gegužės mėnesį.

 Komanda – mama ir vaikas, tėtis ir vaikas, ir pan. Padėjėjai – Architektūros [vaikų] fondo savanoriai.

 Dirbtuvėlių tikslas – ugdyti pastabumą vertinant savo gyvenamąją aplinką bei skatinti žmones tapti aktyviais, sąmoningais, išradingais jos kūrėjais. Dirbtuvėlių pagrindinės sąvybės – šeimos bendradarbiavimas, vaikų ir tėvų santykis, darbas drauge, bendruomeniškumas.

 Kiekvienas dirbtuvėles apibendrino darbų pristatymas bei aptarimas.

 Dirbtuvėlės įgyvendintos su UAB „Būsto harmonijos“ bei Nacionalinės dailės galerijos pagalba.

Paskutinių dirbtuvėlių gegužės 22d. tema – „Mano namas“. Šeimos svajojo apie idealius namus – jų vidų, išorę bei aplinką. Vaikai ir tėveliai piešė eskizus, pagal juos buvo gaminami maketai. Maketams buvo naudojamos antrinės žaliavos – įvairios kartoninės dėžės, pakuotės nuo maisto produktų, popieriaus atraižos, plastikiniai buteliai, žurnalai ir pan. Dirbtuvėlių metu akcentuota, jog namą sudaro ne tik išorė, bet ir vidus, ir atvirkščiai. Pamokos metu leista pasireikšti vaikų fantazijai ir tėvų praktiškumui, mokytasi suderinti fantastinį 2D eskizą ir 3D maketo abstraktumą, ugdytas mastelio suvokimo gebėjimas.