Viena iš Architektūros [vaikų] fondo iniciatyvų, papildžiusi ketvirtąjį Architektūros [pokalbių] fondo ciklą „Edukacija“ – sekmadienininės kūrybinės dirbtuvėlės šeimoms, vykusios Nacionalinėje dailės galerijoje 2011 m. gegužės mėnesį.

Komanda – mama ir vaikas, tėtis ir vaikas, ir pan. Padėjėjai – Architektūros [vaikų] fondo savanoriai.
Dirbtuvėlių tikslas – ugdyti pastabumą vertinant savo gyvenamąją aplinką bei skatinti žmones tapti aktyviais, sąmoningais, išradingais jos kūrėjais. Dirbtuvėlių pagrindinės sąvybės – šeimos bendradarbiavimas, vaikų ir tėvų santykis, darbas drauge, bendruomeniškumas.
Kiekvienas dirbtuvėles apibendrino darbų pristatymas bei aptarimas.
Dirbtuvėlės įgyvendintos su UAB „Būsto harmonijos“ bei Nacionalinės dailės galerijos pagalba.

Gegužės 15d. susitikimui pasirinkta abstrakti tema. Nagrinėta universali medžiaga – popierius, jo savybės bei konstrukcinės galimybės. Užsiėmimo dalyviai, remdamiesi išgirsta informacija, kūrė tikrus, veikiančius, realaus dydžio daiktus iš popieriaus (pvz. kėdė, šviestuvas ir pan.).

Šio užsiėmimo metu susikoncentruota ties viena medžiaga, primenant, kad daug mus supančių medžiagų gali būti panaudotos kūrybiškai jas pritaikant aplinkoje, pasinaudojant jų savybėmis. Vaikai ir jų tėveliai susipažino su konstravimo iš popieriaus principais, skirtingų popieriaus rūšių savybėmis ir jų panaudojimo galimybėmis. Dalyviai buvo kviečiami nauju kampu pažvelgti į mus supančius daiktus – jie gali būti visai kitokie, nei esame įpratę matyti.