2023 m. gruodžio 14–17 d. Lisabonos architektūros trienalė rengė pirmąjį tarptautinio bendradarbiavimo projekto Open House Europe metinį susitikimą.

Viešoje diskusijoje „Valdymas, architektūra ir tvarumas: kaip miestas gali tapti tvarus per viešąją politiką?“ dalyvavo Demetrio Scopelliti, Milano miesto Mobilumo, aplinkos ir teritorijų agentūros miesto planavimo ir viešųjų erdvių direktorius; Filipa Serpa, Portugalijos Būsto ir urbanistinės renovacijos instituto (IHRU) valdybos vicepirmininkė, žinoma dėl savo darbo viešojo būsto politikos srityje; Janet Sanz, Barselonos vicemerė ekologijos, urbanistikos ir miesto mobilumo klausimais; ir Susana Ruiz, architektė bei miesto planavimo techninė vadovė Bilbao mieste, kuri specializuojasi miestų generalinio plano rengime.

Diskusiją moderavo Sandra Marques Pereira – miesto sociologijos, būsto ir urbanistikos tyrėja, susijusi su ISCTE Lisabonos universiteto tyrimų centrais „DINÂMIA’CET“ ir „Socio Digital Lab for Public Policy“. Pokalbyje buvo nagrinėjamos svarbios įžvalgos apie tvarų miesto vystymą, ypatingą dėmesį skiriant valdymo, architektūros ir viešosios politikos vaidmeniui kuriant tvarius miestus.

Į metinį susitikimą susirinko „Open House“ festivalių organizatoriai, architektūros entuziastai, studentai ir profesionalai. Renginys vyko Sinel de Cordes, XVIII a. rūmuose, tapusiu kultūros centru. Pirmasis „Open House Europe“ metinis susitikimas pasižymėjo turininga viešąja ir vidine programa.

Skirtas tvarumo temai, susitikimo viešoji programa buvo struktūruota trimis masteliais: makro mastelis kvietė apmąstyti, kaip viešoji politika gali padėti miestams tapti tvaresniais; miesto mastelis siūlė konkrečius įgyvendintų sprendimų pavyzdžius; o pastato mastelis nukreipė dėmesį į architektūrinį kontekstą. Visą renginio programą apibendrino šūkis „Kartu kurti ateitį“.

Susitikimo tikslas buvo skatinti regioninį bendradarbiavimą ir dalijimąsi žiniomis tarp skirtingų sričių atstovų. Tai buvo išskirtinė galimybė „Open House“ bendruomenei – ypač tiems, kurie planuoja rengti festivalį savo mieste – susitikti, mokytis, dalintis patirtimi ir įžvalgomis.

Renginį organizavo: Lisabonos architektūros trienalė, Associazione Open House Milano, Asociación Open Urbanity (Bilbao) ir „Open House Europe“ koordinatorius Architektūros fondas, bendradarbiaujant su „Open House Worldwide“ tinklu.