„Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis Vilniuje, kurį organizuojame nuo 2015 m. Jo metu duris atveria miesto pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba Vilniui ir bendruomenėms. Pastatuose vyksta ekskursijos, jas veda gidai-savanoriai, jų architektai arba pastatų atstovai. „Open House Vilnius“ yra tarptautinio tinklo „Open House Worldwide“ narys.

„Open House“ istorija prasidėjo prieš kelis dešimtmečius. Pirmą kartą architektūros festivalis buvo surengtas 1992 m. Londone. Renginys sulaukė didelio susidomėjimo ir greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Šiuo metu „Open House“ savaitgalis kasmet organizuojamas daugiau nei keturiasdešimtyje pasaulio miestų: Buenos Airėse, Meksike, Čikagoje, Lisabonoje, Taline, Gdanske, Taipėjuje, Seule ir kt.

Visas „Open House“ organizacijas vienija 2010 m. įkurtas tarptautinis tinklas „Open House Worldwide“ ir bendras tikslas – įtraukti visuomenę kalbėti apie architektūros bei aplinkos kokybę, kurti išskirtinę galimybę žmonėms suprasti ir mokytis apie pastatus bei erdves.