Paskutinį 2022 m. pavasario savaitgalį Vilniuje vyko 8-asis atviros architektūros festivalis „Open House Vilnius“. Šiemet renginys sulaukė daugiau kaip 35 000 architektūros mylėtojų vizitų. Buvo galima aplankyti 58-is pastatus, o 10 iš jų į programą buvo įtraukti pirmą kartą. Vilniaus architektūrą buvo galima atrasti ir vaikštant dviejuose urbanistiniuose maršrutuose. Architektūros savaitgalio metu ekskursijas vedė apie 450 savanorių-gidų būrys.

Taip pat nepabūgę lietingo oro renginio dalyviai galėjo patirti Vilniaus architektūrą iš kitos perspektyvos, pajusti gravitacijos manipuliaciją ir lavinti kosminę vaizduotę vaikštant Nacionalinės dailės galerijos | NDG pastato fasadu – į šį pasivaikščiojimą kvietė menininkas, inžinierius ir tyrėjas Julijonas Urbonas.

Daugiausiai lankytojų šiemet sulaukė Lietuvos Respublikos Prezidento rūmai, VU observatorija M. K. Čiurlionio gatvėje, SEB banko centrinė būstinė, Lietuvos kooperatyvų sąjungos administracinis pastatas, Edukacinis medijų centras „Lojoteka“, Betono kvartalo biurai bei po atsinaujinimo į „Open House Vilnius“ programą sugrįžęs Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Pirmą kartą dalis pasakojimų apie architektūrą vyko ir užsienio kalbomis. Architektūros mylėtojai jų galėjo klausyti anglų bei rusų kalbomis.

Giedrė Kavaliūnaitė – interneto svetainės programuotoja
Lena Klyukina – iliustracijos ir plakato autorė
Edvinas Reikalas – animacijos autorius
Laurynas Butkus – OHV aplikacijos programuotojas