Architektūros fondas
Ieškoti
Atšaukti

Projektai

Įkvepiantys pokalbiai su išskirtiniais pašnekovais

Tai jau daugiau nei 10 metų vykstantys įkvepiantys pokalbiai su išskirtiniais žmonėmis, skirti ugdyti humanišką, jautrią, mąstančią, įžvalgią asmenybę.

Architektūros kritikos platforma

Projektas, skirtas skatinti kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimą.
Kasmetinis renginys skirtas aptarti aktualiausius architektūros lauko klausimus su architektais ir architektūros entuziastais.

Mentorystės programa

Eksperimentų platforma – tai Architektūros fondo iniciatyva, kurianti galimybes architektūros kūrėjams vystyti savo idėjas ir praktikas su mentorių pagalba.

Keliaujančios architektūros dirbtuvės

Projektas, kuriuo siekiama skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais, aktyvinti bendruomeninę veiklą ir pilietiškumą mažiausiose Lietuvos miesteliuose. Norime parodyti, kad aplinkos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas ir įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.

Mikroparodos

Mikroparodos pristato skirtingus Architektūros fondo kuruojamus projektus ir jų rezultatus kultūros komplekse „SODAS 2123“.

Atviros architektūros savaitgalis

„Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis Vilniuje, kurį organizuojame nuo 2015 m. Jo metu duris atveria miesto pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba Vilniui ir bendruomenėms. Pastatuose vyksta ekskursijos, jas veda gidai-savanoriai, jų architektai arba pastatų atstovai.

Atviros architektūros savaitgaliai mažesniuose Lietuvos miestuose

Tai atviros architektūros savaitgaliai mažesniuose Lietuvos miestuose, suteikiantis galimybę kiekvienam pažinti architektūrą, patirti ir suvokti mus supančios materialios aplinkos kokybės vertę.

Kiti projektai

Architektūros [aktualijų] fondas

Architektūros [ekskursijų] fondas

Edukacinės architektūrinės ekskursijos ir erdvės, miesto bei architektūros tyrimai mastelyje 1:1

Architektūros [fotografijų] fondas

Architektūros studentų ir architektų suburta iniciatyva, kurios pagrindinis tikslas, pasitelkiant meninę ir dokumentinę fotografiją, atkreipti visuomenės ir architektų dėmesį į Lietuvos miestų erdvėse nykstančias, gyvuojančias arba besikuriančias architektūrines aktualijas.

Architektūros [leidinių] fondas

Tai 2011–2017 m. gyvavusi virtualių leidinių apie architektūrą, urbanistiką ir dizainą platforma. Ji buvo rengiama atsispiriant nuo temų, nagrinėtų Architektūros fondo įgyvendintų pokalbių metu.

Architektūros [vaikų] fondas

Architektūros edukacijos programos vaikams.

Architektūros gidai

Arno Dineikos stipendija

Bundantis miegamųjų rajonų potencialas

2014-2015 m. Architektūros fondas įgyvendino projektą „Bundantis miegamųjų rajonų potencialas“, kurio metu architektai ir dizaineriai bendradarbiavo su Vilniaus daugiabučių rajonų bendruomenėmis, kurdami ir įgyvendindami intervencijas viešosiose mikrorajonų erdvėse.

Karoliniškių architektūros laboratorija

Leonardo da Vinci programa

Paroda „Reaktyvuojant miestą“

Paroda, kurioje pristatomi po 20 architektūros objektų iš Barselonos miesto, Valonijos-Briuselio regiono ir 14 objektų iš Vilniaus. Čia eksponuojami projektai dėmesį telkia turimų erdvių pakartotiniam naudojimui, miesto rekonstrukcijai ir reaktyvacijai, atsižvelgdami į kiekvienos lokacijos savitumą ir kultūrinį bei architektūrinį kontekstą.

Šokis plius miestas

Trumpo metro šokio filmai, kuriuose per šiuolaikinį šokį ir kinematografinę raišką atskleidžiama įvairių laikmečių ir skirtingų Lietuvos miestų bei miestelių architektūra. Projektą drauge įgyvendina LRT, Lietuvos šokio informacijos centras, Architektūros fondas ir Šeiko šokio teatras.