Miestams, siekiant klimato neutralumo tikslų, vis reikšmingesnė tampa esamų statinių priežiūra, pernaudojimas ir transformacija. Šie iššūkiai keičia architektūros kūrimo procesus, kuriuose išryškėja laiko dimensijos svarba, ne tik siekiant pritaikyti senus pastatus naujiems poreikiams, bet ir jiems kintant numatyti struktūrų reorganizavimo galimybę. Tuo pat metu, projektuoti vertinant medžiagų ciklus ir jų atsinaujinimo galimybes.

Atliepdami į šiandien aktualias problemas architektūros lauke, architektai iš Prancūzijos Wandrille Marchais ir David Dottelonde pristatys keturis L’Atelier Senzu studijos projektus. Pakartotinio architektūros pritaikymo temą palies pristatydami septyniasdešimtųjų socialinio būsto renovacijos bei Paryžiaus notarų rūmų transformacijos projektus. Pasidalins organinių medžiagų naudojimo patirtimi kuriant alternatyvią mokymosi erdvę – paviljoną Le Vau Paryžiuje. Architektai papasakos apie iššūkius ir sprendimo būdus, kaip derinti natūralias ir industrines medžiagas siekiama kurti jaukią ir prieinamą erdvę monumentaliame istoriniame Grand Palais atnaujinimo projekte.

L’Atelier Senzu – 2014 m. Prancūzijoje susibūręs architektų kolektyvas, kvestionuojantis architektūros kūrimo būdus, ieškantis alternatyvų medžiagoms, kurios vartoja energiją ir teršia aplinką, kuriantis naujus inovatyvius procesus, tiek persvarstantis senesnius metodus. L’Atelier Senzu kūrybinė praktika yra grįsta mąstymu ir darymu, derinant istorines žinias ir ateities galimybes, kvestionuojant ir su optimizmu regeneruojant tai, kas jau yra.

Kada: rugsėjo 4 d., 19 val.

Kur: MO muziejus, Pylimo g. 17, Vilnius.

Paskaita vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.

Projektas yra žiedinio dizaino europinio aljanso Circular Design, bendrai finansuojamo Europos Sąjungos, dalis.