Atsispiriant nuo ankstesnių metų patirties, kūrybinės dirbtuvės „Kintantys būviai“ sugrįžta į Vilniaus universiteto botanikos sodo Vingio skyrių. Dviejų dalių dirbtuvėse bus išsamiai nagrinėjami žiedinio dizaino principai ir tvarios architektūros praktika, kurioje forma seka galimybes (angl. form follows availability). Patyrę savo sričių ekspertai, dirbtuvių vedėjai, kvies dalyvius tyrinėti mūsų regionui būdingas savybes, čia esamas amatininkystės praktikas, medžiagas ir jų ciklus, taip pat išbandyti skirtingus regeneratyvios kūrybos etapus – nuo bioregioninio kartografavimo ir vietinių medžiagų pasirinkimo iki architektūrinio projektavimo su jomis bei medžiagų ir žinių taikymo realiame kontekste.

Dirbtuvių programoje lauks dvi praktinės sesijos ir architektūrinis konkursas.

Pirmoji dirbtuvių dalis vyks birželio 30 – liepos 4 d. Ją ves Clara Kernreuter iš „Atelier LUMA“ (Prancūzija) ir Sanne Verhoeve iš „Superuse“ (Nyderlandai). Ši dalis bus skirta bioregioninio kartografavimo ir medžiagų surinkimo praktikoms.

Antroji dirbtuvių dalis vyks rugsėjo 1–6 d. Ją ves Matilde Cabral ir Francisco Fonseca, „Oficina Pedrêz“ (Portugalija) įkūrėjai. Ši dalis bus skirta atsinaujinančių organinių, žemės ir antrinio panaudojimo medžiagų taikymui realiuose architektūrinio dizaino sprendimuose.

Tarp šių sesijų visi dalyviai bus kviečiami prisidėti prie architektūrinių projekto vystymo antrajai dirbtuvių daliai. Remiantis pirmosios dirbtuvių dalies rezultatais, liepos 4–29 dienomis vyks dviejų etapų architektūrinis konkursas. Dalyviaujantiems antrame etape bus atlyginamą, o laimėtojams numatytas papildomas honoraras už pasiūlymo detalizavimą.

Dalyvavimas dirbtuvėse yra nemokamas. Kiekvienoje sesijoje gali dalyvauti iki 30 dalyvių, kurie bus atrinkti dirbtuvių kuratorių komandos. Yra galimybė dalyvauti ir tik vienoje praktinėje sesijoje, tačiau pirmenybė teikiama pareiškėjams, kurie dalyvaus abejose.

Paraiškos formą rasite čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdNXFs2ZnYIiYvUk2qTpyqnBiam6FyKeJJVisFq080B1-CTA/viewform?usp=sharing

Paraiškų pateikimo terminas – gegužės 16 d., 17:00 (CET)

Dirbtuvių vedėjai:

Clara Kernreuter „Atelier LUMA“

Clara Kernreuter – amatininkystės ir produktų dizainerė, baigusi École nationale supérieure des Arts Décoratifs (ENSAD) Paryžiuje, taip pat studijavusi socialinius ir politinius mokslus. Nuo 2020 m. ji dirba „Atelier LUMA“ (LUMA Arles) kaip dizainerė ir projektų vadovė. Jos veikla apima bioregioninio kartografavimo metodų kūrimą, siekiant atspindėti vietinę dinamiką, teritorinius išteklius ir veikėjų tinklus, taip remiant projektus, giliai įsišaknijusius savo kontekste ir stipriai orientuotus į socialinius, ekologinius ir kultūrinius aspektus.

Sanne Verhoeve „Superuse“

Sanne – patyrusi medžiagų paieškos specialistė. Ji veikia kaip tarpininkė užtikrinant žiedinių medžiagų „Superuse“ studijos projektuose naudojimą. Taip pat dirba su išoriniais užsakovais – architektų biurais, interjero dizaineriais, rangovais. Sanne specializuojasi bioprodukcinės kilmės medžiagose ir dalijasi savo žiniomis su komanda.

Matilde Cabral ir Francisco Fonseca „Oficina Pedrêz“

Matilde Cabral ir Francisco Fonseca įkurta studija, susiformavusi sujungus mados kūrimo studiją „Fashion Office“ ir eksperimentinės architektūros dirbtuves „Skrei“. Studija, įsikūrusi Porte, nagrinėja ekologijos, būsto ir materialumo temas per vietinius architektūrinius projektus bei tarptautines kultūrines ir edukacines iniciatyvas.