Renginys vyks š. m. rugsėjo 22 d. (antradienį) 18–21 val. Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius). 

Vakaras skiriamas „Baltijos Paviljono“ projekto β versijos eksponatų istorijoms išskleisti ir įvardinti būdus, kuriais galime kompleksiškai suvokti Baltijos šalių erdvę.

Ignalinos atominės elektrinės atstovė Natalija Lichodedova pasakos apie tai, kaip VĮ Ignalinos atominė elektrinė iš elektros gamintojos tapo įmone, vykdančia pasaulyje analogų neturinčius RBMK reaktorių eksploatavimo nutraukimo darbus.

Gamtos tyrimų centro, Giluminės geologijos laboratorijos vadovė dr. Gražina Skridlaitė atsakys į klausimus: kur ir kada susidarė Baltijos šalių žemės gelmės? Kaip jos keitėsi erdvėje ir laike? Kokie yra trys pagrindiniai „architektai“, atsakingi už jų dabartinę sandarą?

Fotografai David Grandorge ir Jonathan Lovekin kalbės apie savo fotografinę praktiką, atvaizdo konstravimą ir industrinį kraštovaizdį Baltijos šalyse ir kitur.

„Baltijos paviljonas“ – tai komandos iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos iniciatyva, reprezentuosianti Lietuvą 2016 m. Venecijos architektūros bienalėje. XII Baltijos trienalėje pristatomas tarpinis projekto etapas. Tyrimo centre – materialios pastatų, infrastruktūrų ir išteklių srautų, apibrėžiančių šių trijų valstybių erdvę, išraiškos. Diskutuojant apie erdvinių praktikų ir vystymo ekologiją plačiaja prasme, siekiama sustiprinti pilietinei visuomenei prieinamus įrankius, skirtus formuoti ir perprogramuoti pastatytą aplinką. Ši ankstyva ekspozicija yra sutrumpinta galimo viešo forumo versija – forumo, kuris padėtų identifikuoti naujas Baltijos valstybių architektūros užduotis ir kryptis.

„Baltijos paviljono“ autoriai: Karlis Berzins, Jurga Daubaraitė, Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Niklavs Paegle, Dagnija Smilga, Johan Tali, Laila Zarina ir Jonas Žukauskas.

Pokalbiai vyks anglų kalba.

Daugiau informacijos:
info@balticpavilion.eu