Kaip galime kurti būstą, prieinamą visiems? Kokios kliūtys trukdo žmonėms – ypač turintiems negalią – rasti tinkamą gyvenamąją vietą ir kaip universalaus dizaino principai gali padėti kurti įtraukesnes bendruomenes?

Antrojo Open House Europe metinio susitikimo, kurį surengė Airijos architektūros fondas, diskusijoje „The City Includes“ buvo nagrinėjama būsto, prieinamumo ir savarankiško gyvenimo sąveika. Nors teisinės nuostatos pripažįsta teisę į tinkamą būstą, daugelis žmonių susiduria su ilgomis laukimo eilėmis, neįperkamomis alternatyvomis ir nepritaikytu dizainu. Ši diskusija subūrė ekspertus, turinčius profesinės ir asmeninės patirties, tam, kad būtų išryškintos sprendimų kryptys, paremtos lygiavertės gyvenamosios aplinkos kūrimu, universalaus dizaino principais ir bendruomenės įtraukimu.

Diskusijoje dalyvavo: Fíonnadh McGonigle, Nacionalinės negalios agentūros ir Universalaus dizaino kompetencijos centro standartų ir stebėsenos pareigūnė; Nicola Ryan, architektūros studijos Studio Red Architects bendraįkūrėja; Jack Kavanagh, organizacijos Move the Needle vadovas; John Fulham, Airijos vežimėlių naudotojų asociacijos viešųjų ryšių vadovas; ir Felix Hemmers, projekto vadovas ir kuratorius Baukultur Nordrhein-Westfalen.

Diskusiją moderavo Louise Bruton – laisvai samdoma žurnalistė, negalios teisių aktyvistė, didžėja ir dramaturgė.

Diskusija „The City Includes“ buvo antrojo „Open House Europe“ metinio susitikimo viešosios programos dalis.

2025 m. sausio 30–31 d. Airijos architektūros fondas organizavo antrąjį Open House Europe metinį susitikimą, kuris vyko Dubline. Į renginį susirinko festivalių organizatoriai, architektai ir miestų tyrėjai iš visos Europos. Viešoji renginio programa buvo skirta prieinamumo ir įtraukties temai – ieškota atsakymų, kaip miestai gali tapti svetingesni, teisingesni ir atviresni visiems.