Kaunietiškasis tarpukario architektūros palikimas persmelkęs didžiąją miesto dalį, persipynęs su daugelio kauniečių kasdieniais keliais. Vis dažniau pasigirsta svarstymų esą šis sluoksnis svarbus ne tik Lietuvai, Kaunui, tačiau, bylodamas apie regioninę modernizmo mokyklą, galėtų būti viena iš miesto architektūrinių istorijų pasakojančių apie bendrąjį Europos identitetą, apie modernizmo vystymosi šalikeles kurios lieka Bauhauzo bei kitų ryškiausių mokyklų šešėlyje, tačiau kuriomis galime pasiekti unikalius moderniosios Europos urbanistinius audinius.

Architektūros fondas ir Kauno technologijos universiteto Architektūros istorijos ir paveldo tyrimų centras kviečia į trumpą ekskursiją bei diskusiją, kurioje pažvelgsime į Kauno tarpukario architektūrą per identiteto prizmę. Identiteto kuris, kaip istorinis konstruktas buvo formuotas tuometėje Lietuvos Respublikoje, o šiandiena mums atpažįstamas kaip svarbiausieji Valstybės reprezentaciniai objektai bei „tautinio stiliaus“ formos, tačiau tuo pat metu ir identiteto, kuris atsiskleidžia kaip kuklesnio mastelio, tačiau ne mažiau svarbūs artefaktai kuriantys miesto audinį bei šiuolaikinį jo veidą.   

Diskusijoje dalyvaus architektas Tomas Grunskis, istorikas Arvydas Pakštalis , viešųjų ryšių specialistas Viktoras Bachmetjevas, architektūros istorikas Vaidas Petrulis bei paveldo teoretikas Kastytis Rudokas.

KADA: vasario 1 d.

Ekskursijos pradžia – 13.00 val. Kauno filharmonijoje  (L. Sapiegos g. 5).

Diskusijos pradžia –  15.00 val. Kauno Karininkų ramovės (A. Mickevičiaus g. 19) mažojoje salėje.

Pasiklausyti diskusijos įrašo galite čia.

Renginio partneriai: KTU ir Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras (AUTC)

Iliustracija: Konkursinis Karininkų ramovės Prezidento kambario projektas „Beržas“, šaltinis: LCVA