Praėjusį rudenį Architektūros fondas kvietė į pokalbių ciklą “gražu/negražu”, skirtą architektūros kritikos temai. Norėtumėme šią temą plėtoti toliau, bei giliau ją panagrinėti Lietuvos kontekste. Tai darysime kalbindami Lietuvos architektūros kritikos specialistus.

Audrys Karalius – vienas iš jų. 1996-aisiais metais Kaune jis sumanė ir pradėjo leisti „Statybų pilotą“ – laikraštį apie architektūrą. 2010 metais leidinys persikėlė į internetinę erdvę ir tapo pilotas.lt portalu. Nors Piloto formatas pasikeitė, misija liko ta pati: informuoti skaitytojus apie architektūros naujienas, apžvelgti įvairius architektų darbus, vertinti bei kalbėtis apie architektūrą.

Kviečiame klausytis Andriaus Ropolo, Justino Dūdėno ir Mato Šiupšinsko pokalbio su Audriu Karaliumi. Kam reikalinga architektūros kritika? Su kokiais sunkumais tenka susidurti kritikui? Kokia architektūros kritikos situacija Lietuvoje? Įžvalgos šiais, ir kitais, klausimais – iš žmogaus, šiame lauke praleidusio daugiau nei 20 metų.

Pokalbis vyko Kaune, portalo pilotas.lt redakcijoje.

Epizodo vedėja – Leta Lileikytė, epizodo garso režisierė – Akvilė Brazauskaitė.

Audrys Karalius. Nuotraukos autorė Leta Lileikytė
Audrys Karalius (nuotrauka – Leta Lileikytė)
Architektas, semiotikas Justinas Dūdėnas (kairėje), architektas, teoretikas Matas Šiupšinskas (dešinėje). Nuotraukos autorė Leta Lileikytė
Architektas, semiotikas Justinas Dūdėnas (kairėje), architektas, teoretikas Matas Šiupšinskas (dešinėje) (nuotrauka – Leta Lileikytė)
Architektas, Statybų Piloto sumanytojas Audrys Karalius. Nuotraukos autorė Leta Lileikytė
Architektas, Statybų Piloto sumanytojas Audrys Karalius (nuotrauka – Leta Lileikytė)
Architektas, teoretikas Matas Šiupšinskas. Nuotraukos autorė Leta Lileikytė
Architektas, teoretikas Matas Šiupšinskas (nuotrauka – Leta Lileikytė)
Andrius Ropolas (kairėje), Audrys Karalius (dešinėje). Nuotraukos autorė Leta Lileikytė
Andrius Ropolas (kairėje), Audrys Karalius (dešinėje) (nuotrauka – Leta Lileikytė)
Nuotraukos autorė Leta Lileikytė
Nuotrauka – Leta Lileikytė