Paskaita vyks 2016 m. balandžio 28 dieną Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Pradžia 19:00.

Taip pat papildoma paskaita vyks 2016 m. balandžio 27 dieną 17 val. Malūnų g. 3 (VDA C1 pastatas), 102 aud.

Žvaigždynai yra neįtikėtinos geometrinės struktūros, kurios jau daugelį metų žavi tiek matematikus, tiek menininkus. Dangaus skliaute matome bagalę ryškių geometrinių figūrų ir daugybę briaunainių (angl. iš gr. polyhedra). Visi šie dangaus geometriniai objektai yra vienu metu simetriškų, matematiškai apskaičiuojamų ir estetiškų formų. Tai susieja matematinius ir meninius tyrimus šia tema. Todesco paskaitoje siekiama pastebėti ir atskleisti sudėtingas žvaigždynų struktūras, kurios supratus ir pastebėjus galima mėgautis neeiline formų elegancija ir estetine verte.

Gian Marco Todesco pagal išsilavinimą fizikas, daugiausia dirba kaip programinės įrangos kūrėjas. Jis vadovavo 2D animacijos įrangos programos “Toonz” kūrimui. Šią programą filmams “Spirited Away” ir “The Wind Rises” naudojo pasaulinio garso animatorius Hayao Miyazaki. Neseniai išleista atviro naudojimo šios programinės įrangos versija sukėlė perversmą rinkoje. Todesco neabejoja, kad kompiuterinė animacija yra galinga medija efektyviai pristatyti kompleksines geometrines idėjas; jo rengiamos interaktyvios parodo tai patvirtina. Todesco taip pat dėsto kompiuterinę grafiką “Roma Tre” universiteto architektūros fakultete.

Matematikas Donaldas Coxeter yra turbūt didžiausias geometrijos specialistas XX amžiuje, ir jis ko gero yra pagrindinis autoritetas briaunainių tyrimuose. Per savo ilgą gyvenimą Coxeter įkvėpė daug ne-matematikų, tame tarpe M.C.Escher ir architektą išradėją R. B. Fuller. Rekomenduojama knyga yra malonus įvadas į jo žavingą pasaulį.

Book suggestion:

Roberts, Siobhan. „King of infinite space: Donald Coxeter, the man who saved geometry“. Bloomsbury Publishing USA, 2009.