KAS: GLEB USAKOVSKY
organinės architektūros architektas, vienas iš tarptautinių seminarų organinės architektūros vystymo klausimais Ukrainoje, Peru, Vokietijoje organizatorių.

KADA: 2014 m. lapkričio 20 d. 19 val.

KUR: ŠMC skaitykla, Vokiečių g. 2

POKALBIO KALBA: anglų

Harmonija su gamta, su pačiu savimi niekada nepabos. Organinės krypties architektas turi tylėti ir klausytis.
Klausytis, visų pirma, žemės, ant kurios bus pastatytas namas. Antra, klausytis būsimų namo šeimininkų, įsiklausyti į jų tikruosius poreikius.

Organinės architektūros kryptis atsirado XX amžiuje JAV ir Vakarų Europoje. Šios krypties šalininkai iškėlė sau užduotį kurti tokius statinius, kurių forma išplauktų iš jų paskirties ir konkrečių aplinkos sąlygų, panašiai kaip gyvų organizmų forma. Organinei architektūrai būdingos dinamiškos, visuotinai priimtu požiūriu netaisyklingos formos. Tačiau tuo pat metu kiekvieną organinės architektūros objektą reikia vertinti kaip organizmą, besivystantį pagal savo paskirtį ar funkciją, harmonijoje su aplinka, lygiai taip, kaip vystosi gyvas organizmas.

Šios krypties architektai mano, kad bet koks žmogui skirtas pastatas turi, iš vienos pusės, atspindėti jo vidinį pasaulį, iš kitos – būti neatsiejama landšafto dalimi.