Architektūros [aktualijų] fondas kviečia į pokalbį su Vilniaus miesto viešųjų erdvių projektų autoriais

Kaip atrodys Neries krantinė? Ką veiksime Reformatų skvere? Ir kas vyks Japoniškame sode? Kas ir kaip formuoja miesto viešas erdves? Kaip jos įtakoja miesto tapatybę? Kokia vieša erdvė veikia gerai, ir ko reikia tam įvykti? Kaip viešos erdvės dialoge galite sudalyvauti jūs?

Apie šiuos ir kitus viešos erdvės klausimus kviečiame diskutuoti lapkričio 12 d. (trečiadienį), 19 val. „Gėlių paviljone“ (Pylimo g. 21b, Vilnius). Renginio metu Vilniaus miesto viešųjų erdvių sprendinius pristatys ir komentuos projektų autoriai: architektė – projektų vadovė Lolita Vileikienė, architektė – projektų vadovė Jurga S. Večerskytė-Šimeliūnė, architektas Paulius Jonys.

Pokalbis organizuojamas Architektūros [aktualijų] fondo inicijuotos ekspozicijos „8 VIEŠOS ERDVĖS. VILNIUS“ kontekste. Vilniaus miesto savivaldybei suteikus medžiagą ekspozicijoje rodomi aštuoni Vilniaus viešų erdvių projektai kurių dauguma – savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ darbai:

░ Neries krantinė 

░ Geto Aukų aikštė

░ Aušros vartų teritorija 

░ Vilniaus Japoniškas sodas 

░ Reformatų parkas

░ Viešosios erdvės Šnipiškėse 

░ Pasaulio Teisuolių parkas Jeruzalėje 

░ Misionierių sodai

Ekspozicija „8 VIEŠOS ERDVĖS. VILNIUS“ veikia „Gėlių paviljone“ nuo spalio 27 d. ir pristato šiandienines Vilniaus savivaldybėje vykdomas viešos erdvės praktikas, inicijuodama jų planavimo procesų eigos viešinimą bei kviesdama lankytoją įsitraukti į debatus. Ekspozicijos iniciatyva – tai pilietinis veiksmas atsiradęs dėl viešumo bei abipusio dialogo su ekspertais ir miesto bendruomene stokos planuojant miesto viešąsias erdves. 

Ekspoziciją galima apžiūrėti iki lapkričio 16 d.

Daugiau informacijos apie ekspoziciją skaitykite čia.

arba rašykite arch@archfondas.lt