Šiemet Vilniaus knygų mugėje leidykla LAPAS pristato net tris knygas apie architektūrą anglų kalba. Pasirodys ilgai lauktas Kauno architektūros gido vertimas į anglų kalbą, taip pat Vilniaus architektūros gidas anglų kaba bei Marijos Drėmaitės monografija apie sovietmečio Lietuvos architketūrą (išleido DOM publishers).

Taip pat į Knygų mugę atvyksta užsienio architektūros knygų leidėjai – Philipp Meuser (DOM publishers, Vokietija) bei Grzegorz Piątek (Centrum Architektury, Lenkija).

Džiugi žinia ir didelis įvertinimas šiemet – Viniaus architektūros gidams skiriama Vilniaus klubo premija.

Apie visus renginius žemiau.

vasario 22 d., trečiadienį, 20 val., Rūdninkų knygyne

BERLYNAS – VARŠUVA – VILNIUS. LEIDĖJAI APIE MIESTO ĮVAIZDĮ IR ARCHITEKTŪROS KRITIKĄ

Dalyvauja Philipp Meuser (DOM publishers, Vokietija), Grzegorz Piątek (Centrum Architektury, Lenkija), Ūla Ambrasaitė (Lapas, Lietuva), moderuoja Marija Drėmaitė

Architektūros gidai – šiuo metu ypač populiarėjantis leidinių žanras, supažindinantis su miestų architektūra ir istorija ne vien profesionalus. Leidykla DOM publishers yra išleidusi virš 70 pasaulio miestų architektūros gidų, tarp kurių – Vilnius ir Kaunas. Lenkijoje veikiantis Centrum Architektury leidžia atskirų Varšuvos rajonų architektūros gidus, prie kurių taip pat planuoja prijungti Vilnių ir Kauną.

Į Vilniaus knygų mugę leidyklos LAPAS kvietimu atvyksta dviejų architektūrinių leidyklų vadovai – Philipp Meuser ir Grzegorz Piątek.

Kviečiame į pokalbį su jais, pasiklausyti jų įžvalgų apie architektūros leidybą, gidų žanrą ir kaip jis formuoja miesto įvaizdį.

Pokalbis vyks anglų kalba.

Renginio partneriai Goethe’s institutas ir Lenkijos institutas Vilniuje.

https://www.facebook.com/events/1594143953936102/

vasario 23 d., 15 val., 5.2 salė, Vilniaus knygų mugė

Marijos Drėmaitės knygos „Baltic Modernism. Architecture and Housing in Soviet Lithuania“ pristatymas

Dalyvauje Marija Drėmaitė ir leidėjas Philipp Meuser (DOM publishers)

Vokiečių leidykla DOM publishers išleidžia Marijos Drėmaitės monografiją „Baltic Modernism. Architecture and Housing in Soviet Lithuania“. Pirmasis knygos pristatymas vyks Vilniaus knygų mugėje.

Architektas, tyrėjas ir architektūros knygų leidėjas Philipp Meuser jau senokai domisi socialistiniu modernizmu ir pats yra parašęs knygas apie masinės gyvenamosios statybos tipologiją Sovietų sąjungoje, Taškento miesto atstatymą po 1966 m. žemės drebėjimo ir apie Rusijos kosminės programos architektūrą. Su architektūros istorike Marija Drėmaite leidėjas kalbėsis apie šiandienos susidomėjimą socialistinio modernizmo palikimu, apie jo politinius ir socialinius aspektus, apie Baltijos šalių modernizmo išskirtinumą ir jo likimą dabar.

Renginys vyks anglų kalba.

Renginio partneris Goethe’s institutas.

Daugiau apie knygą: https://dom-publishers.com/collections/grundlagen/products/baltic-modernism

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/213664952438967/

vasario 24 d., 18 val. stendas 5.B09, Vilniaus knygų mugė

PABENDRAUKIME APIE ARCHITEKTŪRĄ IR KNYGAS PRIE VYNO TAURĖS

Leidykla LAPAS tęsia tarptautinių knygų mugių tradicijas ir penktadienio vakarą kviečia susitikti neformaliems pokalbiams savo stende apie naujas knygas, naujus planus ir idėjas.

vasario 25 d. 12 val., 5.2 salė, Vilniaus knygų mugė

KAUNO ARCHITEKTŪROS GIDAS ANGLIŠKAI. KOKIA MODERNISTINĖ LAIKINOJI SOSTINĖ PRISTATOMA UŽSIENIEČIUI?

Kalbasi žurnalistas, rašytojas Rytis Zemkauskas, architektūros istorikai Vaidas Petrulis ir Marija Drėmaitė

Vos pasirodęs Kauno architektūros gidas tapo architektūriniu bestseleriu. Jį skaitė kauniečiai, jį skaitė visa Lietuva, nes čia pirmąkart išsamiai pristatyta tarpukario laikinosios sostinės architektūra. Šiemet pristatomas Kauno architektūros gido vertimas į anglų kalbą.

Tarpukario Kauno modernioji architektūra susilaukia vis daugiau dėmesio, ji tampa ne tik architektų ir istorikų tyrimų objektu, bet ir naujo, šiuolaikinio Kauno identiteto atspirties tašku. 2015 metais Kauno modernizmo architektūrai suteiktas Europos paveldo ženklas, o pernai ji pateko į preliminarųjį UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Modernizmo architektūra veria Kaunui kelius į tarptautinę turizmo rinką, tačiau kokia laikinoji sostinė pristatoma užsieniečiui?

Daugiau apie knygą: http://www.leidyklalapas.lt/knyga?book=kaunas-architectural-guide

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/111501852703138/

vasario 25 d., 17 val., 5.3 salė, Vilniaus knygų mugė

VILNIAUS KLUBO PREMIJA – VILNIAUS ARCHITEKTŪROS GIDAMS

Dalyvauja Vilniaus klubo narė Rita Bartkevičienė, Vilniaus architketūros gidų sudarytojos Julija Reklaitė, Marija Drėmaitė, Rūta Leitanaitė, moderuoja Jūratė Čerškutė

Antroji Vilniaus klubo premija – tai apdovanojimas, kuriuo siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti apie Vilnaus miestą ir jį populiarinti. Šiemet premija bus įteikita autorių kolektyvui už leidinį „Vilnius 1900-2016. Architektūros gidas“ ir jo vertimus į anglų ir vokiečių kalbas, bei jų sklaidą Lietuvoje ir užsienyje.

Daugiau apie Vilniaus klubo premiją čia: http://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/antroji-vilniaus-klubo-premija-skiriama-vilniaus-architekturos-gidams-286-758160