KONFERENCIJA ARCHITEKTŪROS KOKYBĖS TURINIO KLAUSIMAIS

Lietuvos architektų rūmai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Architektūros pagrindų ir teorijos katedra bei Lietuvos architektų sąjunga kviečia į tarpdisciplininę mokslinę konferenciją „Architektūros kokybės kriterijai ir jų teisinė reikšmė“, skirtą Pasaulinei architektūros dienai.

Konferencija vyks 2014 m. spalio 6-7 d. Kalvarijų g. 1, Vilniuje.

Konferencijos programa, kita platesnė informacija bei dalyvių registracijos forma skelbiama LAR internetinėje svetainėje.

 

Neabejotina, kad profesionalus architektas visa tai jaučia ir gali įgyvendinti. Deja, kuriant tenka laviruoti tarp aibės skirtingų, neretai priešiškų, interesų, ir šiame procese vien architekto valios, neturint veiksmingų įrankių bei stipraus užnugario, dažnai neužtenka. Apibrėžti architektūros kokybės kriterijai ir jų užtikrinimui skirtos priemonės padėtų siekti visuomenei svarbių tikslų, tačiau ar mes galime tą profesionalo vidinį pojūtį „įžodinti“? Ar egzistuoja universalūs, dabarties visuomenės interesus atspindintys kriterijai, kuriuos mes ryžtumės paskelbti visų pirma sau, taip pat užsakovams, kitiems statybos dalyviams, teisėkūros subjektams ir visai visuomenei, kartu į(si)pareigodami juos įgyvendinti.

Kviečiame visus aktyviai atvirai diskusijai.

Konferencijos organizatoriai: Lietuvos architektų rūmai, Lietuvos architektų sąjunga, VGTU Architektūros fakulteto Architektūros pagrindų ir teorijos katedra

Kontaktinis asmuo: Daiva Bakšienė

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba