Lapkričio 14 d., šeštadienį Vilniuje vyks pirmoji ekskursijų ciklo „Asmeninis miestas“ kelionė – „ASMENINIS MODERNIZMAS“ .

Ekskursijos gidė – architektė, VGTU Architektūros fakulteto docentė Lada Markejevaitė, kuri kviečia jus kelionės metu kitaip pažvelgti į išskirtinius sovietmečio pastatus Vilniaus centre. Lados pasakojimas bus ypatingas, nes apsupta savo tėvų, dviejų iškilių kūrėjų – architektės Elenos Nijolės Būčiūtės ir dailininko Jurijaus Markejevo – pasakojimų, inspiracijų ir kūrybos, Lada šį modernistinį paveldą pažįsta iš užkulisinės pusės, slepiančios intriguojančių ir daugialypių istorijų rezginį. Kelionės metu į šiuos pastatus pažvelgsime ne tik kaip į įspūdingą architektūros paveldą, bet ir kaip į architektų asmeninius modernistinius kūrinius. O kol lauksite – rekomenduojame paskaityti:„ASMENINIS ELENOS NIJOLĖS BUČIŪTĖS MODERNIZMAS“.

Ekskursija yra nemokama, vyks lapkričio 14 d., šeštadienį, pradžia – 11 val. Trukmė – 2 val. Ekskursija yra nemokama, su išankstine registracija. Registruotis prašome čia: goo.gl/forms/Thr0ARWTPt

Vietų skaičius ribotas.

Laukiame jūsų – gerai ekskursijai blogo oro nebūna!

Ekskursijų ciklas „ASMENINIS MIESTAS“ – šešioliktojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo „EKSKURSIJŲ GALIOS“ dalis. Tai šešios kelionės Vilniuje ir Kaune, kurios vyks savaitgaliais nuo lapkričio 14 d. Ciklo „ASMENINIS MIESTAS“ ekskursijas sieja ne konkreti tema, maršrutai ar formatai. Pagrindinė ciklo ašis – tai intriguojantys ir charizmatiški gidai, jų asmeninis požiūris kitu kampu į savo pasakojimą miestą ir skirtingos jų tapimo ekskursijų režisieriais istorijos.

Architektūros [pokalbių] fondo ciklas „EKSKURSIJŲ GALIOS“ tiria, kas yra ekskursija? Ar tai alternatyvios edukacijos dalis, bendruomenės telkimo įrankis, performansas, manifestas, konceptualus pjūvis ar linija per miestą, protestas, nostalgiška savirealizacija? Kokios yra ekskursijų galios – ar jos pajėgios pakeisti miesto erdvių privatumo ar viešumo, kultūrinio paveldo vertės ar nevertės, reprezentatyviųjų, kasdieninių ir atstumtųjų miesto vietų sampratas, kai kiekvienas gali būti gidu ir viešai pasakoti bei rodyti savo asmeninį miestą? Daugiau apie ciklą galite rasti čia: http://archfondas.lt/lt/pokalbiu. Pokalbių ir ekskursijų ciklą remia Lietuvos kultūros taryba.