Susidūrus su globaliais iššūkiais, dažnai kyla klausimas, ar maži individualūs veiksmai ir įpročių kaita gali prisidėti prie reikšmingų sisteminių pokyčių? Kaip architektai ir dizaineriai savo sprendimais gali šiuos pokyčius paskatinti?  Šiuos klausimus kviesime atidžiau panagrinėti, renginyje, kuriame bus pristatomos dviejų architektų praktikos. Architektas Slavis Poczebutas iš MEKADO studijos (Vokietija) pristatys „Kaip panaudoti miesto zonų potencialą sveikesnei aplinkai sukurti“ ir pasidalins kaip mikro mobilumo pokyčiai gali prisidėti prie platesnių miesto problemų sprendimų. Tarpdisciplininiais eksperimentais grįsta kūrybinę praktiką išsamiau pristatys architektas Francisco Fonseca iš Pedrêz studijos (Portugalija), kuris skaitys pranešimą apie mados, architektūros ir ekologijos sankirtas.

Diskusijoje, kurią po pranešimų moderuos kraštovaizdžio architektas Povilas Marozas, bus svarstomi realūs ir filosofiniai pastatytos aplinkos ateities scenarijai ir aptariamas architektų bei dizainerių veiklos agentiškumas kuriant tvaresnę ir socialiai teisingesnę aplinką.

Slavis Poczebutas yra architektas, urbanistas ir MEKADO architektūros ofiso Berlyne (Vokietija) direktorius. Jis taip pat yra DOMUM miesto mobilumo startuolio įkūrėjas, naujojo mobilumo laikais prisidedančio prie miesto transformacijos. Prieš įkurdamas MEKADO, Poczebutas dirbo projektų vadovu architekto Rem Koolhaas įkurtame Office for Metropolitan Architecture (OMA), o anksčiau buvo projektų vadovas tarptautinėje daugiadisciplininėje projektavimo įmonėje ARUP Londone ir Honkonge. MEKADO yra tarptautinė projektavimo įmonė, kurianti erdvines inovacijas urbanistikos, architektūros ir interjero projektuose, daug dėmesio skiriant socialiniams ir ekologiniams aspektams ir jų vientisumui.

Pedrêz įkūrė Matilde Cabral ir Francisco Fonseca, 2020 m. Porto mieste (Portugalija) apjungus mados kūrimo studiją „Fashion Office“ ir eksperimentinės architektūros dirbtuves „Skrei“. Jų darbai buvo pristatyti įvairiose institucijose, tarp kurių – Calouste Gulbenkian fondas, Kolumbijos universitetas, Karališkoji menų akademija Londone, Tarptautinė Venecijos bienalės architektūros paroda (2018 ir 2023 m.), Stambulo dizaino trienalė (2020 m.), ir kt. Pedrêz išsivystė iš sisteminės ekologijos ir prieinamo būsto taikomųjų tyrimų dirbtuvių. Šiuo metu vykdomi projektai – „Cápsulas“ (architektūriniai vienetai, klajojantys už miesto tinklo); „Studere Sativa“ (daugiadisciplinis tyrimas, skirta konstrukcijų, kuriamų iš užauginamų medžiagų, studijoms ir vystymui); ir „Oro-Vandens-Žemės“ objektas (taikomieji savarankiško apsirūpinimo vandeniu ir teritorinės geoinžinerijos tyrimai).

Kada: rugsėjo 11 d., 19 val.

Kur: Vilniaus dailės akademija, Malūnų g. 5, Vilnius

Paskaita vyks anglų kalba.

Renginys yra antroji Erdvinių nuotykių #5 serijos paskaita, organizuojamas Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedros.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.

Projektas yra žiedinio dizaino europinio aljanso „Circular Design“, bendrai finansuojamo Europos Sąjungos, dalis.