Siekdama sutelkti Europos architektūros sektorių švariems, žiediniams ir tvariems architektūros projektams, platforma LINA skelbia atvirą kvietimą, kuriuo ragina kylančius architektūros kūrėjus dalintis idėjomis ir teikti savo projektus, tyrimus ar praktikas, kurios taptų platformos programos dalimi. Architektūros fondas, kartu su kitomis platformos narėmis-organizacijomis, sieks išryškinti inovatyviausius bei transformatyviausius projektus – suteikti jiems tarptautinį matomumą.

„Atrinkti projektai bus įtraukti į platformos programą, kurią formuoja ryškiausi ir stipriausi žaidėjai architektūros lauke – tai išskirtinė galimybė archtektūros kūrėjams pristatyti savo idėjas tarptautiniu mastu, sulaukti grįžtamojo ryšio ir palaikymo jas skleidžiant bei įgyvendinant“, – teigia Architektūros fondo direktorius Martynas Germanavičius.

Architektūros fondo dirbtuvės Vilniaus sporto rūmuose. „Future Architecture“ platformos programa. Beno Gerdžiūno nuotr.
Architektūros fondo dirbtuvės Vilniaus sporto rūmuose. „Future Architecture“ platformos programa. Beno Gerdžiūno nuotr.

Naujoji platforma LINA, už kurios pavadinimo slypi mokymasis, sąveika ir tinklaveika architektūroje (angl. „Learning, Interacting and Networking in Architecture“) – tai šešerius metus trukusio „Future Architecture“ projekto tęsinys, jungiantis 8 Europos bienalės, trienales ir festivalius, 3 muziejus, 2 galerijas, 3 fondus, 4 mokslinių tyrimų tinklus ir laboratorijas, 2 leidyklas ir 6 universitetus iš 23 šalių. Platformos narės-organizacijos prisideda prie LINA architektūros programos konferencijomis, mentorystės programomis, seminarais ir įvairiais kitais renginiais. Šių institucijų atstovai bus atviro kvietimo žiuri nariai ir atrinks 15 išskirtinių idėjų.

Atrinkti autoriai, LINA dalyviai, bus kviečiami pristatyti savo projektus metinėje platformos konferencijoje, vyksiančioje Liublianoje. Programoje bus pristatyti žymiausi architektūros srities mąstytojai, architektūros būklės analizės pranešimas ir daugybė novatoriškų idėjų, propaguojančių Europos žaliojo kurso ir Naujojo europinio bauhauso vertybes. Tinklaveikos bei idėjų mainų renginiuose LINA platformos dalyviai bus kviečiami pristatyti ir vystyti savo projektus konkrečiuose LINA architektūros programos renginiuose ir veiklose. Juos kvies tokios organizacijos kaip Italijos nacionalinis XXI-ojo amžiaus meno muziejus MAXXI, Lisabonos bei Oslo architektūros trienalės, Airijos architektūros fondas, Mies van Der Rohe fondas Barselonoje ir daugybė kitų.

LINA narių-organizacijų asamblėja Liublianoje. Tina Lagler nuotr.
LINA narių-organizacijų asamblėja Liublianoje. Tina Lagler nuotr.

Atviras kvietimas vyks iki š. m. rugsėjo 12 d. Išsamesnę informaciją apie kvietimą ir platformos programą bei aplikacijos formą galima rasti platformos tinklalapyje www.lina.community. Platformą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos Kūrybiškos Europos programa, koordinuoja Liublianos universiteto Architektūros fakultetas.