Spalio savaitgaliais (11, 18 ir 19 d.) „Šančių kioskas“ ir „Architektūros [ekskursijų] fondas“ kviečia į temines ekskursijas po Žemuosius Šančius.

Idėja rengti šančietiškus pasivaikščiojamus kilo dėl kelių priežasčių. Šančių bendruomenė – aktyvi, glaudi ir žingeidi, norinti dalintis atsiminimais apie rajoną. Todėl organizatoriai pasirinko ekskursijų formatą kaip neformalų būdą kartu su gyventojais gyvai tyrinėti aplinką, keistis žiniomis ir susitikti su įdomiais žmonėmis. Kita priežastis – tai noras paskatinti kauniečius domėtis miestu neapsiribojant įprastomis ekskursijomis po senamiestį ar centrą su tradiciniais gidais ir ekskursantais. Alternatyvūs Kauno turistiniai maršrutai po tokias unikalias miesto dalis kaip Šančiai ir ekskursijos, kurių gidais tampa vietos bendruomenė bei įvairių sričių specialistai padės atskleisti įvairialypį miesto veidą.

Šančių ekskursijų temas, kurios geriausiai atspindėtų rajono istoriją ir unikalumą, išrinko šančiškiai birželio mėnesį vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse, Šančių blusų turgaus metu. Temų buvo pasiūlyta net keliolika, o rinkimų lyderiais tapo Nemunas, Karinis miestelis ir Šančių namukai,  šiomis temomis ir organizuojami savaitgaliniai pasivaikščiojimai. Tikimasi, kad tai bus ne vienkartinis ciklas, mat prie idėjos įgyvendinimo prisideda aktyvūs šančiškiai, kurie planuoja tapti rajono gidais.

Ateinantį šeštadienį (spalio 11 d.) ciklą pradės ekskursija, tema „Nemunas“. Ekskursijos gidais bus ir šančiškiai, ir Nemuno temos ekspertai. Apie ypatingą upės pakrančių florą ir fauną pasakos gamtosaugininkas Andrejus Gaidamavičius, Nemuno kilpos geologinės sandaros ypatumus atskleis geologė Danguolė Karmazienė, Kauno laivybą ir prieplaukų specifiką pristatys Kauno vidaus vandenų infrastruktūros ekspertas Gintautas Labanauskas, Erikas Martinaitis kalbės apie Kauno hidroelektrinės istoriją bei Nemuno vandens lygio poveikį aplinkai, o bendrijos „Atgaja“ aktyvistai Saulius ir Dangirutė Pikšriai papasakos apie gamtosaugines problemas Šančiuose. Kita intriguojanti ekskursijos pasakojimų dalis, atskleidžianti nematomus Šančius – tai šančiškių prisiminimai. Šančius savo meile vadinanti Izolina Paukštienė prisimena, kaip kitame Nemuno krante, prie Napaleono kalno įsikurdavo čigonų taboras. Atvykdavo jie su senoviškais vežimais, kaip filme „Taboras žengia į dangų“, vakarais rengdavo koncertus: dainuodavo romansus, vykdavo čigoniški šokiai. Persikėlę per upę kartu mielai laiką leisdavo ir šančiškiai.

Po Nemuno ekskursijos, kaip ir po kitų ekskursijų, dalyviai kviečiami dalyvauti aptarime. Jame bus tobulinamas ekskursijų žemėlapis, o ikonografinę informaciją papildys kolekcionieriaus Aldo Imenicko senųjų Šančių nuotraukų kolekcija, internetinėje erdvėje jau tapusi gyvuoju atsiminimų archyvu.

„Nemuno“ ekskursija vyks spalio 11 d. (šeštadienį), ekskursijos pradžia –  11 val. Norinčius dalyvauti, prašome registruotis adresu info@sanciukioskas.lt