KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?

Paskaitoje bus aptariamas „Hybrid Space“ (liet. Hibridinės erdvės) santykis su urbanistiniais ir erdviniais fenomenais. Pastarieji bus analizuojami pristatant keletą „Hybrid Space Lab“ (liet. Hibridinės erdvės laboratorijos) projektų. „Hybrid Space“ integraliai analizuoja fizines erdves ir medijų tinklus, taip pat sukurtas ir natūralias aplinkas.

Hibridinė erdvė kuria ryšius aktyvuodama „persidengimų hibridines strategijas“, kurios paremtos tikėjimu, jog idėjų perkėlimas iš vienos disciplinos į kitą yra kultūrinių inovacijų pagrindas. „Hybrid Space Lab“ dirba su tokiomis tarpusavyje susijusiomis šiandienos temomis, kaip aplinkos ir klimato pokyčiai, globalizacija ir migracija, skaitmenizacija ir technologinių inovacijų akceleracija.


Rekomenduojama knyga

THE AGE OF SURVEILLANCE CAPITALISM

Shoshana Zuboff

vaiginantis ankstyvųjų Interneto dienų optimizmas išgaravo. Technologijos, turėjusios mus išlaisvinti, tik pagilino nelygybę ir išryškino socialines divizijas. Šiuolaikinių technologijų kompanijos renka informaciją ir parduoda daugiausiai pasiūliusiems – valstybėms ar korporacijoms. Pelnas šiandien priklauso ne tik nuo gebėjimo numatyti mūsų elgesį, bet ir galios jį modifikuoti. Kaip šis kapitalizmo ir skaitmeninės realybės susiliejimas transformuos vertybes ir nulems mūsų ateitį?

„The Age of Surveillance Capitalism“ nuosekliai nagrinėja grėsmę, kurią kelia precedento neturinčios ir nuo demokratinės priežiūros nepriklausomos jėgos. Nagrinėdama naujas kapitalizmo įtakos formas visuomenei, politikai, verslui ir technologijoms, Shoshana Zuboff išryškina kovas, kurios nuspręs kitą kapitalizmo etapą ir informacijos visuomenės prasmę.

Knygą rasite Architektūros fondo knygų lentynoje Nacionalinės dailės galerijos (NDG) dailės informacijos centre.