Programa:

Trys vieši debatai

Kasmetiniame susitikime, kurį kartu rengia „Open House Milano“, „Open House Bilbao“ ir „Open House Lisboa“ organizatoriai, dalyvauja daugybė tarptautinių ekspertų. Pagrindinė šios programos dalis – trys vieši debatai, apimantys moderuojamas diskusijas ir pranešimus, kuriuose iš įvairių perspektyvų nagrinėjama tvarumo mūsų miestuose tema. Šie trys debatai bus transliuojami internetu „Open House Europe“ „YouTube“ kanale.

Penktadienis, gruodžio 15 d.

17:00 val.: Valdymas, architektūra ir tvarumas
Kaip miestas gali būti tvarus pasitelkiant viešąją politiką? Diskusijos dalyviai: Milano miesto Mobilumo, aplinkos ir teritorijos agentūros Miesto planavimo ir viešosios erdvės direktorius Demetrio Scoppeliti, Būsto ir miestų reabilitacijos instituto valdybos pirmininko pavaduotoja Filipa Serpa, Barselonos mero pavaduotoja ekologijai, miesto planavimui ir mobilumui Janet Sanz bei Susana Ruiz, atsakinga už Bilbao miesto urbanistinį planavimą. Diskusiją moderuos miestų sociologijos tyrinėtoja Sandra Marques Pereira.

Šeštadienis, gruodžio 16 d.


10 val.: Tvarumas miestų planavime
Įvairių mokslinių tyrimų projektų, susijusių su vandens trūkumu, karščio salomis ir tiekimo sistemomis, pristatymai, po kurių vyks auditorijai atvira diskusija. Diskusijoje, kurią moderuos urbanistas ir „Urbanistica Podcast“ įkūrėjas Mustafa Sherifas, dalyvaus apdovanota mokslininkė, profesorė ir kraštovaizdžio architektė Aurora Carapinha, duomenų mokslo entuziastas, turintis patirties mobilumo mieste srityje, Manuelis Banza ir architektė bei mokslininkė Mariana Sanchez Salvador.

11:40 val.: Tvarumas architektūroje
Trečiąją diskusiją moderuos Fundació Mies van der Rohe apdovanojimų ir programų kuratorius Ivan Blasi. Diskusijoje dalyvaus architektai: Marta Álvarez Pastor, „Studio Vaumm“ reabilitacinių statybos darbų ekspertė, Gianandrea Barreca iš architektūros studijos „Barreca & La Varra“, kuri suprojektavo pirmąjį Europoje socialinį būstą su nulinėmis anglies dioksido emisijomis, ir Francisco Adão da Fonseca iš studijos „Oficina Pedrêz“, užsiimančios auginamų statybinių medžiagų ir savarankiškumo infrastruktūros tyrimais, taip pat Portugalijos organizacijos „Architects Declare“ įkūrėjas.

Visi renginiai vyks UTC +0 / Vakarų Europos laiku.

Visą programą rasite openhouseeurope.org

Open House Europe koordinuoja Architektūros fondas, renginį iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.