KAS: leidinio Vilnius 1900–2012. Naujosios architektūros gidas pristatymas ir diskusija apie Kauno gidą
KUR: kavinė „Kultūra“, Kauno paveikslų galerija, Donelaičio g. 16, Kaunas
KADA: vasario 1 d. (trečiadienis), 19.00 val.


VšĮ „Architektūros fondas“ ir leidykla „Baltos lankos“ pristato ilgai lauktą ir labai subrendusį, pataisytą ir papildytą antrąjį knygos Vilnius 1900–2012. Naujosios architektūros gidas leidimą.

Tai geidžiamiausia dovana architektui, vilniečiui, miesto svečiui ir bet kuriam žingeidžiam piliečiui. Nes Vilnius – ža­vingų moderno, art nouveau, arba secesijos, architektū­ros fragmentų, pabirusių Senamiesčio ir Naujamiesčio gatvėse, rinkinys. Vilnius yra trumpa tarpukario modernizmo ištrau­ka, išsiskirianti garsiomis čia tuo metu kūrusių architektų ir dizainerių asmenybėmis ir švaria jų darbų stilistine raiška. Vilnius – kontroversiškas, tačiau įspūdingas sovietinio laikotarpio pėdsakas, bylojantis apie uni­kalią patirtį Europos kontekste, trumpas, bet ryškus postmoderniz­mo blyksnis, susipynęs su vėlyvuoju modernizmu. Pagaliau Vilniaus architektūros dabartis – intriguojantis informacijos kodas, atskleidžiantis dinamiškus visos šalies procesus: architektūrinius eksperimentus, pasitelkiant naujas tipologijas, medžiagas ir estetikos idėjas, staigų ekonomikos pakili­mą, miestiškos aplinkos kokybės ir vilnietiškos architektūros identiteto paieškas.

Leidinio sudarytojai ir autoriai klausia – o koks turėtų būti Kauno architektūros gidas? Kokį miestą jis turėtų atspindėti, be kokių pastatų ar idėjų jis neįmanomas?

Pristatyme dalyvavo:
Dr. Jūratė Tutlytė – architektūros istorikė, pirmojo Vilniaus architektūros gido leidimo sudarytoja ir bendraautorė
Doc. Dr. Nijolė Lukšionytė – menotyrininkė, architektūros istorikė, Vilniaus architektūros gido bendraautorė
Dr. Vaidas Petrulis – architektūrologas, modernizmo paveldo tyrėjas, Vilniaus architektūros gido benaraautorius
Rūta Leitanaitė – architektūros kritikė, Lietuvos architektų sąjungos Informacinio centro vadovė, antrojo Vilniaus architektūros gido leidimo sudarytoja ir bendraautorė
Almantas Bružas – architektūros tyrėjas ir publicistas, renginio moderatorius