Vasarą vyksiančiame „Architektūros [vaikų] fondo“ organizuojamame edukaciniame projekte “Keliaujančios architektūros dirbtuvės” dalyvaus 16 Lietuvos miestelių ir kaimų bendruomenių.  Atrinkti miesteliai: Alsėdžiai, Dūkštas, Kalviai, Miegėnai, Krokialaukis, Milašaičiai, Nemunėlio Radviliškis, Pagiriai, Palonai, Panemunėlio geležinkelio stotis, Skirsnemunė, Teneniai, Viečiūnai, Višakio Rūda, Žadeikoniai, Želva. Kiekviename iš jų bus surengtos porą dienų truksiančios kūrybinės dirbtuvės, jų metu vaikai su architektų pagalba ieškos būdų savo miesteliui pagražinti ir įgyvendins juos praktiškai.

„Kai sužinojome, kad internetinę konkurso anketą užpildė daugiau nei 80 bendruomenių, buvome nuoširdžiai nustebinti tokio aktyvumo“ – teigia vienas iš projekto savanorių Mantas Timaitis. Iki šiol „Architektūros [vaikų] fondas“ yra įvykdęs keliasdešimt dirbtuvėlių mokyklose įvairiuose Lietuvos miestuose, Vilniaus Nacionalinėje dailės galerijoje ir kitur.  „Po kiek laiko pastebėjome didėjantį žmonių susidomėjimą mūsų veikla, sulaukiame kvietimų atvykti į mokyklas, bendruomenes, tad tikriausiai būsimas projektas atsirado labai laiku – žmonės ima domėtis savo aplinka, architektūra, nori apie tai sužinoti daugiau.“ – džiaugėsi kita savanorė Aurelija Slapikaitė. 

Norėdami dalyvauti projekte, bendruomenių atstovai turėjo užpildyti internetinę anketą, pagal kurios duomenis ir buvo atrinkti miesteliai. Atranką vykdę projekto organizatoriai nusistatė tris kriterijus: miestelio dydis ir gyventojų skaičius (prioritetas – nedideli miesteliai ir kaimai), vaikų bei jaunimo užimtumas (prioritetas – nedidelis kiekis renginių vaikams ir jaunimui, įvertinta ir popamokinė veikla), geografinis atstumas nuo didžiųjų miestų, nuo kitų miestelių, kaimų (prioritetas – miesteliai, esantys atokesnėse Lietuvos vietovėse). 

Projektas, organizuojamas jaunų savanorių architektų, vyks liepos-rugpjūčio mėnesiais. Jo tikslas – skatinti jaunuosius bendruomenės narius (vaikus ir jaunimą) būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais.  Kiekviename iš aplankytų miestelių per 2-3 dienų trukmės kūrybines dirbtuves su vaikais vienoje iš miestelio viešųjų erdvių bus sukurtas išliekamąją vertę turintis projektas (objektas), kuris burtų miestelio bendruomenę ir skatintų projekto tęstinumą. Dirbtuves užbaigs pristatymas bendruomenei ir diskusija.  Miestelių, nepakliuvusių tarp 16 atrinktų, gyventojai galės atvykti į arčiausiai vyksiančių dirbtuvėlių uždarymo renginį, sudalyvauti diskusijoje. Vykimo į miestelius datos ir žemėlapis bus paskelbti viešai. 

„Architektūros [vaikų] fondas“ – tai jau trečius metus gyvuojanti savanoryste paremta “Architektūros fondo” iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams. Ją sudaro grupelė jaunų architektų, architektūros studentų, mokytojų. Pagrindinis veiklos tikslas – mus supančios aplinkos suvokimo, kūrybiškumo ir asmeninės atsakomybės (pilietiškumo) ugdymas. Savanoriai organizuoja temines kūrybines dirbtuvėles vaikams.   

Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – pirmas „Architektūros [vaikų] fondo“ organizuojamas didelio masto projektas, vyksiantis vasaros atostogų metu, juo siekiama atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką. Projektu siekiama parodyti, kad aplinka rūpintis, ją puoselėti ir keisti galima realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.