Lapkričio 7 d. 17 val. Freiburgo Universiteto Antropologijos profesorė Anna Lipphardt pristatys savo knygą “Vilne, on the post-Shoa practices of memory communities in Vilnius, New York, and Jerusalem”.

Vokiečių antropologė, siekdama išsiaiškinti, kaip išgyvenusieji Holokaustą ir tie, kurie anksčiau emigravo iš Vilniaus, perkėlė žydiškojo Vilniaus atmintį į naujus kontekstus, ir kaip tai sąveikavo su sovietiniu, amerikietiškuoju ir Izraelio socialiniais kontekstais, vykdė išsamų tyrimą šiose vietovėse. Po šio pristatymo vyks diskusija apie prof. Lipphardt translokaliosios istorijos tyrimo metodo svarbą besivystantiems žydų istorijos tyrimams Lietuvoje.

Autorė:Anna Lipphardt yra Freiburgo universiteto (Vokietijoje) Kultūros antropologijos/ Folkloristikos instituto profesorė. 1994 – 2000 metais atlikusi tyrimus, ji turi nemažai patirties tarpdisciplininių metodų taikyme, gilinasi į mobilumo, atminties ir tarptautinių tinklų kūrimo sąryšius.

Knyga: Knyga, kurią pati jos autorė prof. Anna Lipphardt pristatys Vilniaus universitete Lapkričio 7 d., yra paremta jos daktaro disertacija (vokiečių k.). Jos translokaliosios bendruomenių istorijos metodika šioje knygoje pritaikoma žydiškojo Vilniaus lokaliosios atminties analizei. Ši knyga – tai svarbus žingsnis, vedantis į platesnį supratimą apie tai, kaip žydiškojo Vilniaus atmintis buvo perkelta į translokalųjį dėmenį.

Vieta: Vilniaus universiteto Istorijos fakuletas (Universiteto g. 7 / 211, Senieji Vilniaus universiteto rūmai, priešais įėjimą į Centrinius rūmus, greta prezidentūros)

Paskaita anlgų kalba, diskusijos lietuvių, anglų ir jidiš kalbomis

Dalyvavimas knygos pristatyme yra laisvas

Internetehttps://www.facebook.com/events/384146765047813/

Organizatoriai:Europos Humanitarinis universitetas, Vokiečių studijų centras, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas ir Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras

Parama:Erasmus programa, Freiburgo Universitetas, Vokietijos akademinių mainų programa, Goethe-Institut Litauen