Healing Building’s Body yra projektas, skirtas Vileišio g. 18 pastato Antakalnyje gydymui. Proceso metu architektūrinės akupunktūros pastato viduje pasitelkiamos sukurti ir pagerinti gyventojų kasdienybės scenarijus erdvėse.

Projekto idėja yra padėti pirmuosius žingsnius ir sukurti metodologiją sąmoningai ir bendruomeninei renovacijai, pagrįstai tvarumo principais. Projekto komanda siūlo, jog renovacija galėtų būti matoma kaip pastato ir jo audinių gydymas, neabejotinai prasidedantis nuo bendruomenės ir bendruomeninių erdvių. Kaip galime gydyti pastatą architektūriniais ir bendruomeniniais procesais?

Vileišio 18 pastate nuo 1957 iki 2003 m. veikė elektrografijos tyrimų institutas, kuris užsiėmė informacinių sistemų, specialių jai skirtų medžiagų, elektroninės valdymo ir matavimo, medicininės įrangos kūrimu. Čia buvo sukurtas pirmasis TSRS kopijavimo aparatas „ERA“. Nuo 1991 m. įvairiu laiku veikė keliolika instituto individualių įmonių: „Autokaras“, „Bema“, „Dažai“, „Efrata“, „Egrikas“, „Elektronikos servisas“, „Elfara“, „Fotosensorius“, „Imtra“, „Įsra“, „Katodas“, „Kompasla“, „Mikronika“ (dabar UAB „Vilniaus spaustuvė“), „Spektrotonas“, „Spela“, „Viskantas“ (dabar UAB „Mikrosistemos“), veikė folkloro ansamblis „Sadauja“. Kai kurios iš įmonių veikia iki šiol. Šiandien pastate gyvuoja apie keliolika stambesnių ir smulkesnių įmonių, kavinė-valgykla, jogos, šokių, teatro studija, muzikos prodiuseriai, kino studija, trys automobilių serviso įmonės bei gyvena apie 120 gyventojų, subūrusių loftų bendriją.

Projekto komanda, stebėdama pastatą ir choreografiją jo viduje, sukūrė keletą metodų, įdarbinančių bendruomenines erdves. Taip greta atnaujintos pagrindininių durų rankenos, kuri sveikinasi su įeinančiais, pasikeitė ir laptinės foje apšvietimas, atgaivinus orginalų suprojektuotą apšvietimą. Taip pat tik įėjus į pastatą, jo gyventojus ir lankytojus pasitinka pastato maketas. Keliaujant laiptais ir ilgais pastato koridoriais atsirado serija specialiai sukurtų suoliukų, padarytų projekto komandos iš pastate kabėjusių ortakių. Galiausiai, ant pastato stogo, ant kurio progą užlipti turėjo ekskursijos dalyviai, užsižiebė pastato šviesdėžė, padedanti naviguoti painiais kvartalo takais.

Healing Building’s Body yra tęstinis projektas, mažas žingsnis būsimos renovacijos link.