Augantis, stiprėjantis ir pokyčius išgyvenantis Architektūros fondas bando tapti atviresne ir labiau įtraukiančia organizacija. Siekdamas šių tikslų AF yra pasiryžęs plačiau atverti save išorės idėjoms ir nuomonėms dedikuotame renginyje – Architektūros fondo forume. AF forumo tikslas yra išbandyti renginio formatą, kurio metu AF architektų bendruomenei ir plačiajai visuomenei atvirai pristatytų savo struktūrą, veiklas, jų eigas bei rezultatus ir ateities planus, o atviros diskusijos metu atsirastų vieta išorės nuomonėms ir dialogui.

Pirmoje renginio dalyje bus pristatyta AF struktūra, pokyčiai bei ateities planai. AF projektų vadovai pristatys 2019–2020 m. organizuotus renginius, projektus bei jų rezultatus. Antroje renginio dalyje AF projektų vadovai pristatys savo planus kitiems metams. Pristatymus lydės klausimai ir atsakymai, bendruomenės nuomonės ir diskusija. Forumo antrojoje dalyje kviečiame dalyvauti ir naujų idėjų turinčius žmones su savais pasiūlymais. Tai bus proga surasti bendraminčių bendradarbiavimui, bei sulaukti vertingo grįžtamojo ryšio iš ekspertų bei bendruomenės. Ekspertus sudarys AF tarybos nariai, kurie su pristatomais projektais bus supažindinti iš anksto ir galės produktyviau dalyvauti diskusijoje. Naujos idėjos, atitinkančios AF strateginius tikslus, galės būti įtrauktos į 2021 m. programą ar įsilieti į jau vykdomus AF projektus.

Siekdami užtikrinti renginio rišlumą, naujas idėjas teikti prašome atsakant į žemiau pateiktus klausimus. Gyvas idėjos pristatymas galės vykti laisva forma, svarbu, kad idėją suprastų plati auditorija.

KAS

  – esi tu?

KOKS

  – yra tavo siūlomas projektas / veikla?

KAM

  – skirtas šis projektas / veikla? (auditorija)

KODĖL

  – tai svarbu tau?

  – projektas / veikla aktuali architektūros laukui dabar?

KAIP

  – planuojami įgyvendinti projekto / veiklos išsikelti tikslai?

  – projektas / veikla vyktų metų eigoje?

KIEK 

  – ir kokių resursų pareikalaus projekto / veiklos įgyvendinimas?

Norint pristatyti savo veiklos / projekto idėją, privaloma užsiregistruoti.

Registracija: https://forms.gle/GhEpMjVsoNrmM5j76

Registracijų laukiame iki spalio 1 d. Dėl COVID-19 apribojimų, registraciją galime nutraukti ir anksčiau, sulaukę maksimalaus galimo dalyvių skaičiaus. Visus nespėjusius užsiregistruoti ir norinčius sudalyvauti diskusijoje kviesime prisijungti prie renginio gyvos transliacijos.

Vieta: ŠMC skaitykla, Vokiečių g. 2, Vilniuje

Laikas: spalio 9 d. 17–20 val.

Preliminari renginio programa:

  • Architektūros fondo pri(si)statymas – struktūra, jos pokyčiai ir strategija.
  • 2019–2020 Architektūros fondo vykdytų projektų, renginių rezultatų pristatymas.
  • 2021 metų projektų/veiklų pristatymai: KAD, OpenHouse, Pastatai kalba, Aikštėje, Eksperimentai, Future Architecture Platform. Klausimai, pasiūlymai, atvira diskusija.
  • Naujų projektų/veiklų pristatymas. Klausimai, pasiūlymai, atvira diskusija.
  • Po forumo, idėjų „matchmaking“ – neformalioji dalis Architektūros fondo erdvėje kultūros komplekse SODAS 2123.

Nuotrauka – Mariaus Lukošiūno