Tęsiame mikro parodų seriją „Building Narratives“ (Materialūs pasakojimai) ir pristatome Tautvydo Urbelio tekstą „اکیناتیرب“ (Britanika) bei jį lydinčią Manto Ščajevo fotografiją. Laukdami nesuvaržytų lankymųsi kultūrinėse erdvėse, šį kartą parodą pristatome dvejopu pavidalu. Kūriniai yra įsikūrę ir kultūros komplekse SODAS 2123, ir virtualioje, kompiliuotoje realybėje, kurioje jus ir kviečiame patyrinėti parodą ir jos erdvę kartu su gyvu Tautvydo Urbelio pasakojimu apie šių kūrinių gimimą. 

Mikroparodų serijoje pristatome kūrinius, gimusius Architektūros fondo plėtotos programos „Building Narratives“ metu 2019–2020 m. Programa tyrinėjo architektūros ir pasakojimo santykius, apjungė Architektūros fonde vykusius projektus ir jų metodus, ieškant bendrų vardiklių tarp tinklalaidžių ir publikacijų platformos „Aikštėje“, programoje dalyvavusių Future Architecture platformos kūrėjų bei architektūros kuravimo eksperimentų. „Building Narratives“ programai dedikuotą mikro parodų seriją pradedame nuo „Aikštėje” kuruotų tekstų ir juos lydinčių vizualinių kūrinių, kurie buvo publikuoti kultūrinėje spaudoje.

Pastatus formuoja ne tik tradicinės medžiagos, dabar ne mažiau svarbiu fizinės erdvės konstravimo elementu tampa pasakojimai. Nesvarbu, ar jie yra sukurti vardan viešųjų ryšių ar susiformavę savaime, pasakojimai kuria mūsų požiūrį į aplinką. Girdėdami, skaitydami ar dėliodamiesi juos iš fragmentų galime nuspręsti ar mus supanti aplinka yra gera, naudinga ir graži. Tuo pačiu metu, naujų pasakojimų atsiradimas gali pakeisti seniai suformuotą požiūrį į aplinką. Tai kas anksčiau buvo netinkama, gali tapti naudinga, kas buvo negražu, gali pasirodyti patrauklu – visa tai gali įvykti be jokių fizinių pokyčių. 

Naujas pasakojimas transformuoja architektūrą, todėl tampa ypač svarbu suprasti, kaip skirtingi kalbėjimo apie architektūrą būdai gali formuoti jos ateitį. Programos „Building Narratives“ metu Architektūros fondas siekė atrasti autentiškus ir asmeniškus pasakojimus bei paskatinti kūrėjus įsitraukti juos kuriant.

„Building Narratives“ yra ir Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2020 m. dalis. Programą ko-finansuoja Europos sąjungos programa Kūrybiška Europa. Strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba. Partneris – Kaunas 2022 programos „Modernizmas ateičiai“ ir „Visi kaip vienas“.