„Anapus architektūros“

Globalios klimato, karų ir nelygybės turbulencijos vis stipriau užvaldo mūsų vaizduotes. Mes vis daugiau laiko leidžiame skaitmeniniuose pasauliuose, ten kažkur anapus fizinės tikrovės. Kaip konstruojame šių pasaulių erdves? Kokius urbanistinius, architektūrinius, politinius lūkesčius ir baimes į juos sukrauname? Projektas „Aikštėje“ kviečia autorius atliepti šiuos klausimus bei dalintis savo įžvalgomis tema „Anapus architektūros“.

„Virtualiuose pasauliuose gimstančios architektūros nebevaržo biudžetai, normos ir kiti fizinio pasaulio rūpesčiai – tiktai vaizduotė. Kūrybos technologijos, įskaitant parametrinius ir dirbtinio intelekto instrumentus, leidžia modeliuoti viską, ko tik sugebame panorėti. O gal tiesiog norime būti kartu tokiuose pat skaitmeniniuose miestuose, kokiuose jau gyvename po saule? Ko iš virtualybės pasimokome projektuodami šiapus? Ir ką apie mus pačius sako skaitmeniniai pasauliai, kuriuos kuriame?“, – klausia projekto komanda – Justinas Dūdėnas, Lukas Jusas, Margarita Kaučikaitė, Leta Lileikytė ir Matas Šiupšinskas.

Naujasis atviro konkurso formatas

Šiemet projektas „Aikštėje“ pristato naują tęstinį konkurso formatą. Autorių kuriami tekstai ir vizualiniai pasakojimai laukiami nuolatos, iki metų pabaigos. Projekto komanda gautus kūrinius peržiūrės kartą per mėnesį ir tarp jų ieškos labiausiai intriguojančių bei geriausiai atitinkančių šių metų temą. 

„Atvirais kvietimais norime paskatinti kūrėjus rašyti apie architektūrą. Tai išskirtinė galimybė autoriams prisidėti prie kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimo Lietuvoje – jų kūriniai papildys svarbiausių kultūros lauko leidinių puslapius “, – teigia projekto vadovė Leta Lileikytė.

Septyni atrinkti tekstai bei vizualiniai pasakojimai bus publikuojami tokiuose kultūriniuose leidiniuose leidiniuose kaip „Nemunas“, „Literatūra ir menas“, „Šiaurės atėnai“, „370“, taip pat interneto portaluose ir projekto tinklalapyje.Kūrinių peržiūra ir atranka numatoma kartą per mėnesį. Artimiausia peržiūros data – spalio 26 d. Atranka taip pat bus vykdoma lapkričio 28 bei gruodžio 22 d. Daugiau informacijos apie atviro konkurso reikalavimus rasite tinklalapyje aiksteje.lt.