ŠVEICARIJOS POZICIJOS: pastatų tvarumas 33 kadruose

Kilnojamojoje parodoje „Šveicarų pozicijos: pastatų tvarumas 33 kadruose“ pamatysime trisdešimt trijų Šveicarijos statinių nuotraukas: šie tvarią plėtrą propaguojantys iškilūs projektai buvo įgyvendinti per pastaruosius dvidešimt metų. Šveicarijos architektūra ir inžinerija stipriai reiškiasi ir yra pelniusi gerą reputaciją ne vien dėl dalykinės kompetencijos bei inovatyvių koncepcijų, bet ir dėl to, kad didelė reikšmė teikiama išteklius tausojančiai plėtrai.

33 projektai, atrinkti parodai „Šveicarijos pozicijos“ – tai talentingų fotografų parodyti pastarųjų dvidešimties metų šveicarų architektų ir inžinierių statiniai. Parodoje ne vien atspindimi skirtingi statybos ir medžiagų pritaikymo metodai ar ekologiniai aspektai, bet ir pabrėžiamas kiekvieno projekto unikalumas. Tokiai architektūrai svarbu technologinis, organinis, regioninis, bioklimatinis bei socialinis statinių kontekstas.

Koks veiksnys svarbiausias materializuojant atsakingo požiūrio architektūrą? Kaip architektūrinę koncepciją įtakoja aplinka – miestas, nepaliesta gamta, poilsio erdvė, periferija, kaimo vietovė arba tarpinė zona? Ar aplinką tausojančios medžiagos ir energijos efektyvumas joje svarbiausia? Parodoje matome, kad tvarumui neužtenka vienos griežtos formulės, kad tokie projektai pagrįsti įvairialypėmis architektūrinėmis koncepcijomis, o šios pasitelkia tiek kūrybiškumą, tiek tvarumą.

Šveicarijoje stato, renovuoja ir rekonstruoja tokie atsakingos ir tvarios plėtros prisidėti norintys architektai ir jų komandos kaip Herzog & de Meuron, Buchner Brundler arba Diener & Diener. Iš jų projektų matyti, kad inovatyvi ir vizualiai patraukli architektūra nėra priešybė ekologijai ir ūkiškumui.

Šią parodą sudariusi kuratorė – menotyrininkė Nathalie Herschdorfer. Parodą eksponuoja Šveicarijos konfederacijos užsienio reikalų departamentas (EDA), bedradarbiaudamas su Šveicarijos ambasadomis visame pasaulyje.

„Šveicarijos pozicijos“ pateikia:

 – gaires nužyminčius pastarųjų dvidešimties metų statiniu 25 fotografų nuotraukose;
– 30 architektų biurų iš visų keturių Šveicarijos kalbinių regionų porjektus;
– įvairius tvarių statinių metodus.

Paroda veikia nuo spalio 6 iki 24 d.

Xcelsior Šiuolaikinio dizaino galerijoje

Rūdninkų g. 2, Vilnius

Darbo dienomis nuo 10 iki 19 val.