KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?

„Co-Residence“ – tai siūlymas gyvenamajam būstui pritaikyti šiandien populiarius dalinimosi ekonomikos (angl. sharing economy) principus, naudojamus bendradarbiavimo (angl. co-working) centruose, dalinimosi dviračiais sistemose ar tiesiog važiuojant pakeleivinėmis mašinomis. Tai – ambicingas sumanymas, nes buto mastelyje (1:100) įgyvendinti pokyčiai gali pasitarnauti sprendžiant šiuolaikinio didmiesčio problemas (1:100.000). Tankis, užimtumas, išaugę atstumai, valdymas – visa tai, kas aktualu mąstant metropolio mastu, bus sprendžiama per smulkiausią urbanistikos „ląstelę“ – butą.

Pokalbis rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.


Rekomenduojamos knygos

ARCHITECTURE WORDS 1: SUPERCRITICAL

Peter Eisenman & Rem Koolhaas

Ši knyga – tai legendinio renginio transkripcija, kurio metu du architektai apsikeitė savo vizijomis apie architektūrą. 2006 metų sausio mėnesį  Peter Eisenman diskutavo su Rem Koolhaas apie architektūrą, ideologiją ir miestą „Architektūros asociacijos“ (AA) organizuotame renginyje. Kiekvienas pašnekovas išsakė savo mintis apie architektūroje naudojamas kategorijas –  teoriją ir santykius su miestu, taip pat kitas kritinės ir kultūrinės veiklos formas.

http://issuu.com/aaschool/docs/supercritical

FLATLAND: A ROMANCE OF MANY DIMENSIONS (1884)

Edwin A. Abbott

Klasikinė  Edwin A. Abbott istorija Flatland: A Romance of Many Dimensions pirmą kartą buvo išleista 1884. Tiek originali, tiek ši versijos yra skirtos plačiajai publikai ir pasakoja dvimatės figūros istoriją, kuri atranda trečiąją dimensiją ir kontempliuoja apie kitas. Istorija pristato matematikos, ypač geometrijos, koncepcijas ir įtraukią į socialinį komentarą, kuris yra visos šios fantastinės istorijos dalis.

http://www.gutenberg.org/ebooks/201

Knygas rasite Architektūros fondo knygų lentynoje Nacionalinės dailės galerijos (NDG) dailės informacijos centre.