Programa:

19:00 Dalyvių prezentacijos (išvardintos pasirodymo eilės tvarka):

  • Gintaras Čaikauskas / architektas / SANTARIŠKĖS: D.N.R.
  • Rūta Makutėnaitė / architektė / STUDENTŲ MIESTELIS VILNIUJE: NEATRASTOS IR PRARASTOS VU VERTINGOSIOS SAVYBĖS
  • Matas Šiupšinskas / architektas / NUO DOM KOMMUNA IKI ŠEŠKINĖS VISUOMENINIO CENTRO, ARBA KAIP UTOPIJA NEVIRTO REALYBE
  • Aistė Galaunytė / architektė / POST vs. MODERN. ŽODŽIŲ MŪŠIS
  • Justinas Dūdėnas / architektas / VIENO TILTO IDĖJA
  • Raimundas Urbakavičius / fotografas / -‘-‘-‘-‘-
  • Karolina Jakaitė / dizaino tyrėja / KONSERVAI IR SALDAINIAI
  • Mindaugas Reklaitis / architektas / ĮSISAVINK KAIMYNĄ

 20:00  Klausimai, atsakymai, diskusija

plačiau apie renginį:

Žmogau, 

Ar pastebėjai, kad modernizmo tema pasiekė savo zenitą? Regione gausu parodų, analizuojančių architektūros, dizaino, meno paveldą ir raiškos formas, rengiami leidiniai, šaukiamos konferencijos*. Modernizmas, kaip reiškinys, gyvenimo būdas ir forma taip pat tapo vartojimo objektu. O gal pats modernizmas, kaip palikimas, vartoja mūsų dėmesį ir laiką? 

Sutik, ne visos temos gali būti aptartos ir išsemtos akademinio pranešimo forma. Todėl, atėjo metas pakalbėti atvirai, paprastai ir žaismingai apie tai, kaip gali būti ir yra vartojamas modernizmas. Konferencijos* – Lietuvos modernizmas Europos architektūros kontekste – išvakarėse organizuojamoje Pecha Kucha**  naktyje, kviečiame pasisakyti tave ir visus architektūros, dizaino, meno tyrėjus bei lauko stebėtojus, filmų žiūrėtojus ir fotografus, socialinių akcijų provokatorius ir tiesiog vartotojus. Turi minčių? Turi pastebėjimų? Turi nematytos arba iki kaulo įgrisusios medžiagos?

ATEIK: lapkričio 7 dieną, 19 valandą į K-LAB (Karoliniškių architektūros laboratorija), L. Asanavičiūtės g. 46, Vilniuje

PASISAKYK IR IŠKLAUSYK!

* nacionalinė mokslo konferencija Lietuvos modernizmas Europos architektūros kontekste  organizuojama VGTU ir  Architektūros fondo, vyks lapkričio  8 dieną, Minties gimnazijoje, Erfurto g. 23, Vilniuje.

** Pecha Kucha  – tai pristatymo forma, padedanti kūrybinius sumanymus pristatyti greitai, informatyviai ir patraukliai. Pavadinimas „Pecha Kucha“ yra kilęs iš japonų šnekamosios kalbos ir reiškia „trumpas kalbėjimas“. Pecha Kucha esmė – glausti, įdomūs pristatymai, pateikiami vieno vakaro metu neformalioje aplinkoje. Siekiant užtikrinti šios sistemos veiksmingumą, sukurtas aiškus ir griežtas 20×20 Pecha Kucha formatas. Tai reiškia, kad kiekvienam pranešėjui skirta 20 rodomų skaidrių ir 20 sekundžių kiekvienai skaidrei apibūdinti. Taigi, kiekvieno pranešėjo temos pristatymas trunka 6 minutes 40 sekundžių. 

Iliustracija iš http://www.flickr.com/photos/ltsr/


Lapkričio 8 d. – Respublikinė konferencija „Lietuvos modernizmas Europos architektūros kontekste“ >>


Lapkričio 9 d. – PER-NAUDOJAMAS MODERNIZMAS: 2 intervencijos požemyje ir ekskursija TECHNOkaroliniškės >>