Gerb. miestelių bendruomenių nariai,

Maloniai kviečiame Jūsų miestelio bendruomenę dalyvauti projekto dalyvių atrankos konkurse, kuris vyks 2017 m. kovo 20 – balandžio 20 d. 

PROJEKTO IDĖJA

Keliaujančios architektūros dirbtuvės – vasaros atostogų metu vykstantis projektas, kuriuo yra siekiama atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką ir parodyti, kad jos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas ir įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.

Aplinka, kurią siekiame sukurti  – tai kokybiška, estetiška viešoji (fizinė) erdvė. Tačiau iš patirties žinodami, kad komandos vizitas miestelyje neapsiriboja vien tik viešosios erdvės kūrimu, suprantame, kad vienas projekto tikslų – ir miestelio bendruomenės, kuri kurs ir naudosis ta erdve po dirbtuvių, aktyvinimas. 

PROJEKTO TIKSLAS

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais, aktyvinti bendruomeninę veiklą ir pilietiškumą mažiausiose ir/ar sunkiausiai besilaikančiuose Lietuvos miesteliuose.

Vaikai – naujoms idėjoms imliausia bendruomenės dalis, todėl dirbame su jais. Be to, provincijoje tai ir silpniausia, labiausiai pažeidžiama, jautriausia jos dalis, kuri dažniausiai neturi savo balso aplinkos kūrime ar miestelio gyvenime.

PATIRTIS

Keliaujančios architektūros dirbtuvės jau įvyko tris kartus: 2013 metais aplankėme 16 miestelių su 3 dienų dirbtuvėmis, 2015 metais – 10 miestelių su 4 dienų dirbtuvėmis. 2016 m. išplėtėme projekto aprėptį – architektams į pagalbą pakvietėme įvairių sričių profesionalius menininkus, dirbančius viešose erdvėse, tyrėjus ir aplankėme 5 miestelius.

Apibendrinę 2016 m. patirtį bei matydami tolesnę profesionalių meninikų įtraukimo į projektą prasmę, toliau tęsime meninikų ir architektų bendradarbiavimą.

KOMANDA

Dėl dirbtuvių tarpdiscipliniškumo, KAD komanda yra sudaryta iš įvairių kūrybinių specialybių žmonių: architektų, vizualiųjų menų atstovų, pedagogų, tyrėjų – sociologų ir t.t. Viso 6 – 7 žmonės.

PROJEKTO EIGA

   2017 m. vasaros atostogų metu architektų komandos aplankys 7 miestelius skirtinguose Lietuvos regionuose ir kiekviename surengs 5 dienų kūrybines dirbtuves vaikams ir jaunimui.

   Dirbtuvių metu kursime materialius išliekamąją vertę turinčius projektus viešosiose erdvėse, kurie burtų miestelio bendruomenę ir skatintų projekto tęstinumą. Dirbtuvių dalyviai tyrinės savo aplinką bei kurs naujas, tvarkys esamas erdves ir mažosios architektūros objektus ne tik sau, bet ir visiems gyventojams.

   Šių metų projekte išlaikomas „kelionės“ principas – iš vieno miestelio į kitą projekto organizatoriai keliaus „kūrybiniu autobusiuku“. Tai ne tik transporto priemonė, bet ir projekto simbolis, atkreipsiantis vietinių gyventojų, regioninės ir nacionalinės žiniasklaidos dėmesį.

PROJEKTO REZULTATAI

Projekto metu vaikai aktyviai įtraukiami į kūrybinį procesą, kurio metu įrengiama nauja arba perprogramuojama esama miestelio viešoji erdvė.

2017 METAIS ĮVYKS:

– 7 kūrybinės dirbtuvės mažiausiuose Lietuvos miesteliuose;

– 7 materialūs išliekamąją vertę turintys projektai viešosiose erdvėse;

– dirbtuvių metu vakarais planuojama ir šviečiamoji kultūrinė programa (filmų peržiūros, koncertai, diskusijos ir pan.) visai miestelio bendruomenei,

– projekto rezultatų paroda, keliausianti po Lietuvos regionų centrus.

PROJEKTO ETAPAI

2017 03 20 – 04 20: Projekto dalyvių atrankos konkursas;

2017 05 01: Konkurso rezultatų paskelbimas;

2017 05 02 – 06 01: pirminis komandų ir miestelių kontaktavimas;

2017 06 01 – 06 27: pasiruošimas projektui;

2017 06 28 – 08 13: projekto vykdymas.

PROJEKTO VYKDYTOJAI

Projektą rengia VšĮ „Architektūros fondas“ savanoriai (http://archfondas.lt/lt).

Projektą remia LR Kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

PROJEKTO DALYVIŲ ATRANKOS KONKURSAS

Konkurso dalyvius iki 2017 m. BALANDŽIO 20 D. (imtinai) kviečiame užpildyti 2 dalių anketą internete:

1. Pirmoje dalyje prašome pateikti bendruosius kontaktinius duomenis.

Anketą rasite čia  – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScUj7l0FMcsXy6WrgU4i4v9D7MerzRao9TJI6nJdamKmeWqxg/viewform?usp=sf_link

Svarbu – užpildę anketą būtinai paspauskite anketos apačioje esantį laukelį “Submit”!

2. Antrojoje dalyje prašome įkelti 3 – 5 skirtingų viešųjų miestelio erdvių nuotraukas ir trumpą pateiktų erdvių aprašymą.

Pageidautume, kad aprašyme apibūdintumėte realią miestelio viešųjų erdvių būklę ir kaip jos panaudojamos. Atkeipiame dėmesį, kad labiau sutvarkytoms miestelių erdvėms prioritetas nebus teikiamas.

Viešųjų erdvių pavyzdžiai: miestelio aikštė, turgavietė, vieta prie mokyklos, gatvė, pėsčiųjų takas, vandens telkinio pakrantė, bendro naudojimo automobilių stovėjimo aikštelė ir t.t.

Nuotraukų įkėlimo formą rasite čia – https://script.google.com/macros/s/AKfycbwqfyWMpp9E92xWX2cgt9mmQ7rwaLqynRmU2ClfvmNLUJ4Ht9yh/exec

Svarbu:

– nuotraukas kelkite .jpeg arba .png formatu, į anketos laukelius „1.“; „2.“; „3.“;  „4.“; „5.“ . Nuotraukos dydis neturėtų viršyti 5Mb.

Nuotraukos pavadinimo formavimo pavyzdys:
MIESTELIOPAVADINIMAS.1

MIESTELIOPAVADINIMAS.2

ir pan.

– viešųjų erdvių aprašymą kelkite .pdf, .doc formatu, į paskutinį nuotraukų anketos langelį („Aprašymas“).

Aprašymo pavadinimo formavimo pavyzdys:

MIESTELIO PAVADINIMAS_aprašymas

– užpildę anketą būtinai paspauskite anketos apačioje esantį laukelį “SIŲSTI”!

Kilus klausimams kreiptis į projekto vadovę Margaritą Kaučikaitę

arba atrankos koordinatorę Agnę Motiejauskaitę

Taip pat galite rašyti el. paštu – vaikai@archfondas.lt.