Gerbiami bendruomenių, seniūnijų ir mokyklų vadovai, aktyvūs visuomenės veikėjai ir organizatoriai, 

Keliaujančios architektūros dirbtuvės kviečia mažųjų Lietuvos miestelių bendruomenes, seniūnijas, mokyklas ir kt. dalyvauti atrankoje 2019 metų projektui!

PROJEKTO IDĖJA

Keliaujančios Architektūros Dirbtuvės – tai vasaros atostogų metu vykstantis projektas, kuriuo yra siekiama atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką ir parodyti, kad jos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas ir įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.

Projekto formatas – 5 dienų kūrybinės dirbtuvės vaikams ir jaunimui, kurių metu yra įrengiama nauja arba perprogramuojama esama miestelio viešoji erdvė. 2019 metų vasarą bus įgyvendintos 7 kūrybinės dirbtuvės mažuosiuose Lietuvos miesteliuose, dirbtuvės bus vykdomos liepos – rugpjūčio mėnesiais.

Aplinka, kurią siekiame sukurti  – tai kokybiška, estetiška viešoji (fizinė) erdvė. Tačiau iš patirties žinodami, kad komandos vizitas miestelyje neapsiriboja vien tik viešosios erdvės kūrimu, suprantame, kad vienas projekto tikslų – ir miestelio bendruomenės, kuri kurs ir naudosis ta erdve po dirbtuvių, aktyvinimas. 

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais, aktyvinti bendruomeninę veiklą ir pilietiškumą mažiausiuose ir/ar sunkiausiai besilaikančiuose Lietuvos miesteliuose.

Vaikai – naujoms idėjoms imliausia bendruomenės dalis, todėl dirbame su jais. Be to, provincijoje tai ir silpniausia, labiausiai pažeidžiama, jautriausia jos dalis, kuri dažniausiai neturi savo balso aplinkos kūrime ar miestelio gyvenime.

PROJEKTO EIGA

Projekte kviečiame dalyvauti mažuosius Lietuvos miestelius, turinčius iki 1000 gyventojų. Konkurse dalyvauti labai paprasta, tiesiog užpildykite šią anketa internete – DALYVIO ANKETA.

Planuojama dirbtuvių pradžia – 2019 m. liepos 2 d., 7 dirbtuvės bus vykdomos 2019 m. liepos – rugpjūčio mėnesiais. 

Užpildytų anketų lauksime iki 2019 m. gegužės 24 dienos. Konkurso rezultatus paskelbsime gegužės 27 dieną. 

Daugiau informacijos apie projektą rasite mūsų facebook ir youtube paskyrose – 

https://www.facebook.com/KeliaujanciosArchitekturosDirbtuves/

https://www.youtube.com/channel/UCJuD2iZy2CVFpfaENPYMyDg

Kilus klausimams kreiptis į projekto vadovę Margaritą Kaučikaitę +370 654 14135 ir atrankos koordinatorę Agnę Motiejauskaitę +37069812302 arba rašyti el. paštu labas@keliaujanciosdirbtuves.lt

Projektą organizuoja – VšĮ „Architektūros fondas“

Projekto partneris – Lietuvos kultūros taryba.