Spalį – lapkritį vykusį pokalbių ciklą „Miestas. Lūžio taškai“ papildė Architektūros [vaikų] fondo* rengtos kūrybinės dirbtuvėlės šeimoms. Sekmadieniais Nacionalinės dailės galerijos edukacijos centre vyko užsiėmimai, kurių metu vaikai ir jų tėveliai diskutavo apie miestą formuojančius elementus ir jų tarpusavio ryšius, drauge kūrė bendrą svajonių miesto maketą bei įvairiausius gyvenimo tame mieste scenarijus.

Šis Svajonių miestas buvo sukurtas vieno užsiėmimo metu su nedidele vaikų grupele. Vaikų prašėme įsivaizduoti, kuo jie norėtų būti mieste, ir visų pirma tai nupiešti. Aptarę eskizus su tėvelių ir savanorių pagalba vaikai kūrė pastatų maketus, jungė juos į darnų miestą. Dar kartą aptarę rezultatą, miestą papildėme viešosiomis erdvėmis, mažosios architektūros elementais ir personažais. Dirbtuvėlių metu vaikai išreiškė savo asmenines svajones ir mintis, taip pat mokėsi bendruomeniškumo, savitarpio supratimo, draugiškos kaimynystės.

Dirbtuvėlės įgyvendintos su UAB „Būsto harmonija“, UAB „Sumanios idėjos“ bei Nacionalinės dailės galerijos pagalba.


* ARCHITEKTŪROS [vaikų] FONDAS – tai savanoriška „Architektūros fondo“ iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams, kurių tikslas – mus supančios aplinkos suvokimo, kūrybiškumo ir asmeninės atsakomybės (pilietiškumo) ugdymas.