Darbuose autorius nagrinėja, kaip skirtingai veikia architektūros ir erdvės vaizdavimas kino filmuose. Pasak Pauliaus, „kinas naudoja architektūrą kaip aplinką, kurią formuoja žmogus ir laikas. Tačiau kartais autorinis kinas veikia priešingai – išbando žmogų, jo privatumą, santykį su kitais, emocijas, laiką ar pasirinkimus jau suformuotoje erdvėje ir taip testuoja mūsų gyvenamąją aplinką laike ir erdvėje”.

Paroda kultūros komplekse „Sodas 2123“ veiks gegužės 9–19 d. ir virtualiai.


Mikroparodų serija „Namai“

Mikroparodų serijoje „Namai“ pristatomi Architektūros fondo platformos „Aikštėje“ kuruoto atviro pasakojimų apie architektūrą konkurso „Namai“ laureatai ir jų kūriniai. Platformoje skatinamas kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimas, kuriamos tinklaidės, straipsniai ir vizualiniai pasakojimai, kurie skirti visiems, besidomintiems architektūra ir viešosiomis erdvėmis.

Konkurse „Namai“ dalyviai buvo kviečiami pažvelgti į šią temą iš pačių skirtingiausių žiūros taškų ir apgalvoti Namų ir Namudiškumo sąvokas. Pasak „Aikštėje“ kuratorių, „ilgus amžius architektai kūrė rūmus ir šventyklas, bet ne Namus. Namai nutikdavo. Šiandien gyvenamasis namas yra tai, nuo ko dažniausiai prasideda architekto studijų procesas. Bet ar tai ką projektuoja architektai yra Namai, ir ar erdvės kur jaučiamės savi yra architektūra? O gal Namai yra tai kas neišnyks net jei žemėje neliktų nė vieno architekto? Konkursas kvietė svarstyti, kas kiekvienam iš mūsų yra Namai ir ko reikia, kad erdvė iš patalpos virstų tikrais Namais. Galbūt apie Namus neverta kalbėti, nes tai banalu ir savaime suprantama? O gal tai yra mūsų fizinės ir emocinės aplinkos pagrindas apie kurį nekalbėti neišeina?“

Iki birželio pabaigos kultūros komplekse „SODAS 2123“ bus pristatytos penkios serijos „Namai“ mikroparodos: Salomėjos Lubytės „Distancijos. Tarp vaizduotės šventyklų ir profesinių lūkesčių“, Pauliaus Kliučininko „Namai magnetinėse juostose“, Aistės Rakauskaitės „Atsisveikinimas“, Augusto Lapinsko „Vivariumas“ bei Lolitos Salienės „Kauko penki“. Mikroparodų kuratoriai – Indrė Ruseckaitė ir Justinas Dūdėnas.

Parodas pristato Architektūros fondas. Iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Architektūros fondo veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Partneris – SODAS 2123. Informacinis partneris – LRT.