Paskutinėje „Namai“ serijos mikroparodoje pristatome Aistės Rakauskaitės fotografijų ciklą ir tekstą „Atsisveikinimas“. Juose Aistė pasakoja apie du įkvepiančius ir visiškai skirtingus žmones– Iris Lamers iš Nyderlandų ir Kazimierą Januškevičių iš Lietuvos – ir jų Namus. Šie žmonės nėra vienas kito matę ar kalbėję, jų geografinės platumos ir ilgumos nutolę, kaip ir jų kasdienybės klimatai ir posūkiai. Tačiau Iris ir Kazimiero gyvenimai kviečia giliau patyrinėti kelias jų šeimų kartas apgyvendinusių Namų istorijas – žinant, kad netrukus su jais reikės atsisveikinti.  

Paroda birželio 30 – liepos 13 d. veiks kultūros komplekse „Sodas 2123“ ir virtualiai.

Mikroparodų serija „Namai“

Mikroparodų serijoje „Namai“ pristatomi Architektūros fondo platformos „Aikštėje“ kuruoto atviro pasakojimų apie architektūrą konkurso „Namai“ laureatai ir jų kūriniai. Platformoje skatinamas kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimas, kuriamos tinklaidės, straipsniai ir vizualiniai pasakojimai, kurie skirti visiems, besidomintiems architektūra ir viešosiomis erdvėmis.

Konkurse „Namai“ dalyviai buvo kviečiami pažvelgti į šią temą iš pačių skirtingiausių žiūros taškų ir apgalvoti Namų ir Namudiškumo sąvokas. Pasak „Aikštėje“ kuratorių, „ilgus amžius architektai kūrė rūmus ir šventyklas, bet ne Namus. Namai nutikdavo. Šiandien gyvenamasis namas yra tai, nuo ko dažniausiai prasideda architekto studijų procesas. Bet ar tai ką projektuoja architektai yra Namai, ir ar erdvės kur jaučiamės savi yra architektūra? O gal Namai yra tai kas neišnyks net jei žemėje neliktų nė vieno architekto? Konkursas kvietė svarstyti, kas kiekvienam iš mūsų yra Namai ir ko reikia, kad erdvė iš patalpos virstų tikrais Namais. Galbūt apie Namus neverta kalbėti, nes tai banalu ir savaime suprantama? O gal tai yra mūsų fizinės ir emocinės aplinkos pagrindas apie kurį nekalbėti neišeina?“

Iki birželio pabaigos kultūros komplekse „SODAS 2123“ bus pristatytos penkios serijos „Namai“ mikroparodos: Salomėjos Lubytės „Distancijos. Tarp vaizduotės šventyklų ir profesinių lūkesčių“, Pauliaus Kliučininko „Namai magnetinėse juostose“, Aistės Rakauskaitės „Atsisveikinimas“, Augusto Lapinsko „Vivariumas“ bei Lolitos Salienės „Kauko penki“. Mikroparodų kuratoriai – Justinas Dūdėnas ir Indrė Ruseckaitė.

Parodas pristato Architektūros fondas. Iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Architektūros fondo veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Partneris – SODAS 2123. Informacinis partneris – LRT.