2014 m. balandžio 26 – gegužės 9 d. Tauragės pilyje įsikūrusiame Tauragės vaikų kūrybos centre, parodų salėje bus eksponuojama 2013 m. vasaros atostogų metu vykusio projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ rezultatų paroda.

Parodoje pristatoma 16 unikalių realizuotų projektų viešosiose mažųjų Lietuvos miestelių erdvėse, kurie buvo įgyvendinti 2013 metų liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Miestelių vaikai ir jaunimas kartu su architektais, architektūros studentais ir kitais kūrybingais žmonėmis tyrinėjo savo aplinką, kūrė naujas bei tvarkė esamas erdves ir „mažosios architektūros“ objektus ne tik sau, bet ir visiems miestelio gyventojams.

Tarp šešiolikos projektų Plungėje pristatomos ir dvi realizacijos Žemaitijos miesteliuose – Teneniuose (Šilalės raj.) ir Skirsmenunėje (Jurbarko raj.). Paroda Tauragėje bus atidaryta kartu su šių miestelių vaikais ir jaunimu. Parodą sudaro devyni mobilūs, lengvai surenkami stendai, kuriuos projekto organizatoriai kartu su vaikais pastatys atidarymo metu.

2013 m. gruodžio mėnesį pirmą kartą Vilniaus universiteto bibliotekos Nacionaliniame atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) atidaryta paroda jau buvo eksponuojama Biržų pilies reprezentaciniuose rūmuose, Utenos A. Ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje bei Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Iki birželio mėnesio paroda aplankys dar du Lietuvos rajonų centrus. Siekiant projekto rezultatus pristatyti kuo platesnei auditorijai, paroda bus eksponuojama projekte dalyvavusių mažųjų Lietuvos miestelių rajonų centruose – Biržuose, Utenoje, Panevėžyje, Plungėje, Tauragėje, Kaune ir Druskininkuose.

Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ organizatoriai tikisi, kad paroda bus aktuali Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenėms ir įkvėps jas rūpintis bei patiems kurti savo aplinką.

Tauragėje paroda atidaroma 2014 m. balandžio 26 d. 14h. Parodos vieta – Tauragės pilyje įsikūręs Tauragės vaikų kūrybos centras, parodų salė (adresas – Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė).

Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – tai pirmas „Architektūros [vaikų] fondo“ organizuojamas didelio masto projektas, vykęs 2013 m. vasaros atostogų metu, kuriuo norima atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką. Projektu siekiama parodyti, kad aplinka rūpintis, ją puoselėti ir keisti galima realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.

„Architektūros [vaikų] fondas“ – jau trečius metus gyvuojanti savanoryste paremta “Architektūros fondo” iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams.