Cities Connection Project, Wallonie-Bruxelles Architectures ir Architektūros fondas liepos 8-29 dienomis kviečia aplankyti parodą „Reaktyvuojant miestą“. Paroda eksponuojama trijose viešosiose erdvėse Paupio rajone. (VilniusValonija-BriuselisBarselona

„Reaktyvuojant miestą“ – paroda, kurioje pristatomi po 20 architektūros objektų iš Barselonos miesto, Valonijos-Briuselio regiono ir 14 objektų iš Vilniaus. Čia eksponuojami projektai dėmesį telkia turimų erdvių pakartotiniam naudojimui, miesto rekonstrukcijai ir reaktyvacijai, atsižvelgdami į kiekvienos lokacijos savitumą ir kultūrinį bei architektūrinį kontekstą.

Paroda organizuojama kartu su Cities Connection Project ir Wallonie-Bruxelles Architectures. Pirmiausia surengta Briuselyje bei Barselonoje, miestuose, iš kurių ir kilo, ši paroda, pasipildydama vietinės architektūros pavyzdžiais, keliauja per kitas šalis bei miestus. Vilnius – šešta jos stotelė.

Miesto erdvių ir pastatų rekonstrukcijos ir reaktyvacijos diskursas atliepia šių laikų iššūkius ir reikalauja atitinkamo požiūrio iš architektų bei visuomenės. Įvairių objektų renovacijos ir aktyvinimo procesais siekiama pakartotinai panaudoti jau esamas struktūras, medžiagas, suteikti gyvybingumo ir naujų funkcijų turimiems struktūriniams dariniams, užtikrinti, kad jie atitiktų bendruomenių poreikius. Apleistų, užmirštų pastatų panaudojimas yra vienas iš elementariausių būdų judėti tvarumo link. Be to, gyvenimo mieste kokybė stipriai priklauso nuo jo pastatų, erdvių gyvybingumo: šių apleidimas itin neigiamai veikia urbanistinį pulsą, užkerta kelią naujoms iniciatyvoms, bendruomenių formavimuisi.

„Reaktyvuojant miestą“ paroda kreipia mūsų dėmesį į vis sparčiau vykstantį senojo miesto audinio „persiuvimą“: medžiagos kūrybai – taip pat architektūrinei – labai dažnai pakanka iš to, ko jau esama. Net pačios parodos instaliacija yra panaudota antrą kartą: „Lewben Art Foundation“ turimos, „Homo Absentia“ parodai kurtos struktūros tiko ir šios ekspozicijos užmojams, tad jos pasitelktos įveiklinant esamas medžiagas užuot jas sandėliavus bei bereikalingai eikvojus naujus resursus, o sykiu ir mezgant gražias bendradarbystės tarp skirtingų institucijų gijas.

Cities Connection Project – organizacija, steigianti jungtis tarp miestų ir jų architektūros. Įkurta ispanų architektų Nicola Regusci ir Xavier Bustos, ji skatina idėjų apytaką bei sinergiją tarp Europos architektų, kultūros organizacijų, vyriausybių ir universitetų.

Wallonie-Bruxelles Architectures – tai organizacija, besirūpinanti Valonijos-Briuselio regione dirbančių architektų ir susijusių profesijų specialistų (planuotojų, kraštovaizdžio dizainerių, fotografų ir kt.) atstovavimu, reprezentavimu tarptautinėje erdvėje.

Architektūros fondas – tai 2004 m. įsteigta nevyriausybinė, pelno nesiekianti organizacija, veikianti architektūros, kultūros ir edukacijos srityse. Architektūros fondas savo veiklomis telkia žmonių, iniciatyvų ir idėjų tinklą, siekia vystyti visuomenės ir architektūros sąveikas, kuria bei puoselėja architektūros kultūrą.

BARSELONOS KOMANDA:

Kuratoriai: Nicola Regusci, Xavier Bustos 

Grafikos dizaineriai: Nicola Regusci, Pamela Könsgen, Xavier Bustos

Redakcijos patarėjas: César Reyes Nájera

Atnaujintas katalogo leidimas: 2021 dpr-barcelona ISBN: 978-84-122529-4-1, www.dpr-barcelona.com

CCP Web I CCP Twitter I CCP Facebook I CCP Instagram

VALONIJOS-BRIUSELIO KOMANDA:

Projekto vadovė: Nathalie Brison

WBA Web I WBA Facebook

VILNIAUS KOMANDA:

Direktorius: Martynas Germanavičius

Projekto vadovė: Vita Soltonaitė-Puslienė

Koordinatorės: Agnė Tamkevičiūtė, Dominyka Kundrotaitė, Gintarė Šoparaitė, Laura Petruškė

Parodos struktūros architektai: IMPLMNT architects

AF Web I AF Twitter I AF Facebook I AF Instagram

TARPININKAI: Sandra Šlepikaitė (AF), César Reyes (dpr-barcelona) – Future Architecture platform

PARODĄ PRISTATO:

Cities Connection ProjectWallonie-Bruxelles ArchitecturesArchitektūros fondas

PARODOS GLOBĖJAI:

Generalitat de Catalunya Departament de CulturaWallonie-Bruxelles InternationalFederation Wallonie-Bruxelles

STRATEGINIS PARTNERIS:

Lietuvos kultūros taryba

PRIE PARODOS PRISIDEDA :

Faculté d’Architecture La Cambre HortaFundació Mies van der RoheInstitut Ramon LlullIMPLMNT architectsLewben Art Foundation

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI:

DuravitPergo

IŠ DALIES FINANSUOJA:

Vilniaus miesto savivaldybė

INFORMACINIAI PARTNERIAI:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizijaWorld-Architects.com