KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?

Ryszardas W. Kluszczyński – kuratorius, meno kritikas bei kultūros ir medijų studijų profesorius Lodzės Dailės Akademijoje, paskaitoje aptars savo rašto darbus apie „antimemorialinę“ ir „antipaminklinę“ meno strategiją, paremtą meninių intervencijų viešojoje erdvėje stebėjimu ir šviesos skulptūrų formavimu, projektuojant jas ant valstybinių pastatų fasadų. Pokalbio tarp McDonnell ir Kluszczyński metu bus peržiūrima archyvinė medžiaga, kurioje užfiksuotas Žaliojo tilto skulptūrų išardymas 2015 m., vertinant, kaip šiuo įvykiu parodytas pasipriešinimas sovietų valdžios reprezentacijai viešojoje erdvėje, pabrėžiant naują nepriklausomos Lietuvos valstybės viešųjų erdvių įsivaizdavimą. Tokiu būdu bus sudaryta galimybė aptarti, kaip dėmesio centras keičiasi nuo galimos destruktyvios meninės intervencijos strategijos link rekonstruktyvios: nuo analizės režimo, kai išryškinamas projektų konkursų struktūros ribotumas kūrimo sąlygų nustatymo aspektu, link analizės režimo, kai tiriamos skirtingos galimos projekto konkurso logikos.

Rugsėjo 13 d. ir rugsėjo 20 d. paskaitos – tai ciklas cikle. Jo metu bus svarstoma, kaip šviesa ir garsas gali pakeisti įprastas įpaminklinimo formas ir būti naudojami kaip reprezentacijos priemonė. Susitikimus su pranešėjais Paulu Devensu ir Ryszardu W. Kluszczyńskiu moderuos airių filosofė, menininkė ir kuratorė Niamh McDonnell.


Rekomenduojama knyga

AUGMENTING THE WORLD. MASAKI FUJIHATA AND HYBRID SPACE-TIME ART

Red. R.W. Kluszczynski

Tai knyga, lydėjusi Gdansko Šiuolaikinio meno centre Łaźnia vykusią parodą “Masaki Fujihata: Augmenting the World”, projekto Art+Science Meeting project 2017 rėmuose. Masaki Fujihata yra vienas inovatyviausių ir įtakingiausių pasaulio menininkų, dirbančių su naujųjų medijų technologijomis. Paroda, kurios rezultatas buvo ši knyga, tyrinėjo kultūrines ir menines technologijų naudojimo pasekmes ir siūlė patirti realybės transgresiją, leido patekti į sparčiai besiplečiančius pasaulius. Tai buvo tarsi kelionė per tekančią, nestabilią, nuolat nesikeičiančią hibridinę realybę.

Knygą rasite Architektūros fondo knygų lentynoje Nacionalinės dailės galerijos (NDG) dailės informacijos centre.