Ewa Effiom – Londone gyvenantis belgų ir nigeriečių kilmės architektas, rašytojas ir prodiuseris. Buvo narys „Architecture Foundation“ antrojoje naujųjų architektūros rašytojų grupėje, kurios veikla baigėsi kritikų pripažinta viešąja programa. Mitologija, kolektyvinis identitetas, populiarioji kultūra ir glaudūs šių sričių ryšiai su žmogaus sukurta aplinka – centrinės jo darbų temos, daugiausia dėmesio skiriant mitologijai ir folklorui, įvairių subkultų siejamų su erdve. Ewa darbai publikuoti įvairiuose architektūros ir kultūros leidiniuose, tarp kurių – „Architect’s Newspaper“, „Dwell“, „AJ“, „ICON“, „Wallpaper“, “Frame“ ir „OnOffice“. Jo darbas „Architektūra, pastatai ir išsaugojimas“ žurnale „MAJA“ buvo nominuotas 2022 m. Estijos architektūros apdovanojimuose, o 2021 m. Talino architektūros bienalės kuratorių konkurse jo pasiūlymas „Adaptive Re-use“ (angl. „Pakartotinis pritaikymas“) užėmė antrąją vietą. 2021 m. įvyko ir Ewa filmo „Eagle Mansion“ premjera miesto filmų festivalyje Perte, vėliau filmas parodytas ir 2022 m. Melburno dizaino savaitėje. 2022 m. Ewa buvo atrinktas dalyvauti Kanados architektūros centro organizuojamoje „How Not To Be A Developer“ (liet. „Kaip nebūti vystytoju“); tais pačiais metais įvyko ir antrojo jo filmo „Beck Road“ premjera festivalyje „Open City“. Netrukus šis filmas buvo parodytas 18-ojoje Venecijos architektūros bienalėje „Ateities laboratorija“, kaip kuratorės Lesley Lokko viešosios programos „Karnavalas“ dalis. 2023 m. tapęs Britų tarybos Venecijos stipendijos mentoriumi ir LINA stipendininku, Ewa taip pat yra buvęs Mančesterio architektūros mokyklos Architektūros ir urbanistikos magistrantūros programos docentas (šias pareigas ėjo iki 2022 m.), o šiuo metu yra vizituojantis kritikas Estijos technologijos institute ir Londono metropoliteno universitete.

Océane Ragoucy yra architektė, nepriklausoma kuratorė ir kritikė, vystanti savo praktika architektūros, meno ir ekologijos srityse. Jos projektai koncentruojasi į architektūros kūrimo būdus, ribines teritorijas, miestų veikimo struktūras ir ekologinius naratyvus. Océane dėsto Paryžiaus-Malaquais architektūros mokykloje bei kaip kviestinė redaktorė prisideda prie internetinio idėjų žurnale AOC. 2023 metais ji buvo pripažinta viena iš perspektyviausių jaunųjų Prancūzijos moterų balsų architektūroje pagal AMC žurnalą ir tapo LINA stipendininke. Šiuo metu Océane dirba prie tinklalaidžių serijos apie nematomus darbus Paryžiuje.

Margarida Waco yra Kambidos-Danijos architektė, rašytoja ir švietėja. Ji yra asocijuota lektorė ir magistrantūros studijų programos vadovė Londono Karališkajame meno koledže, taip pat patariančioji redaktorė žurnale „The Funambulist“. Margarida darbai buvo pristatyti tarptautiniu mastu, įskaitant 18-ąją Venecijos architektūros bienalę, Miuncheno technikos universiteto Architektūros muziejų, šiuolaikinį meno centrą „Palais de Tokyo“ ir Nyansapo afro-feministinį festivalį Paryžiuje, Malmės meno muziejų bei Čikagos architektūros bienalę. Jos tekstai publikuoti tokiuose leidiniuose kaip „Afterall Journal“, „Ellipses Journal of Creative Research“, „Archive of Forgetfulness“, „arcspace.com“. Ji yra knygos „Informal Horizons“ (2019) bendraautorė bei „The Funambulist“ žurnalo 32-ojo numerio „Panafrikanizmas“ (2020) ir „Homeplace – A Love Letter“ (2023) bendraredaktorė.


Ketvirtasis Eksperimentų platformos sezonas bus įgyvendinamas bendradarbiaujant su Paryžiuje ir Londone veikiančiu tyrimų ir eksperimentavimo viešosiose miestų kultūrose centru „Theatrum Mundi“. Programos rezultatai bus pristatyti šiemet vykstančio Lietuvos sezono Prancūzijoje metu. Šių metų programą kuruoja įvairių kultūrinių veiklų ir jų formatų kūrėjas bei edukatorius Vilius Vaitiekūnas. Paraiškų teikimo terminas – balandžio 9 d.


Kvietimas dalyvauti ketvirtajame Eksperimentų platformos sezone >>


Eksperimentų platformą pristato Architektūros fondas. Šis projektas yra europinės architektūros platformos LINA, kurią bendrai finansuoja Europos Sąjunga, programos dalis. Projektos partneris – „Theatrum Mundi“. Projektas yra Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 dalis. Lietuvos sezoną Prancūzijoje 2024 organizuoja: Lietuvos kultūros institutas prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje.