Šis ciklas organizuojamas Future Architecture programoje dalyvaujančio menininkės Hannos Husberg ir ekologės Agatos Marzecovos kolektyvo „Towards Atmospheric Care“. Jame bus svarstoma, kaip kolektyvinė aplinkos ir socialinė vaizduotė, viltys ir fantazijos yra formuojamos nematomų, tačiau materialių ir labai įtakingų infrastruktūrų bei naujų ekosistemų, atsirandančių politikos, komunikacijų technologijų ir elektromagnetinį spektrą talpinančios atmosferos terpės sandūroje.

Šiuo 21-ojo amžiaus momentu matome naują, tačiau jau toli pažengusią ekstraktyvizmo formą, siekiančią tolimiausius biosferos kampelius ir giliausius žmogaus pažinimo ir jausmų sluoksnius. Šiuolaikinių technologinių sistemų sankaupa (ang. the stack) gerokai pranoksta daugiasluoksnį duomenų modeliavimo, techninės įrangos, serverių ir tinklų „techninę sankaupą“, ji skverbiasi dar giliau link kapitalo, darbo jėgos ir gamtos išteklių bei reikalauja milžiniško jų kiekio. Tikroji šių sistemų kaina – socialinė, aplinkosauginė, ekonominė ir politinė – vis dar užslėpta ir tokia kurį laiką ir gali likti.

Pokalbis vyks internetu anglų kalba 2021 m. rugsėjo 15 d, 19:00 EET (GMT +3).

Renginio nuoroda

Pašnekovų rekomenduojami skaitiniai

Registracija į renginį nėra privaloma, tačiau jei norėtumėte apie šį ciklą iš mūsų gauti priminimą, registruokitės čia: REGISTRACIJA

Ciklas „Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką“ yra Architektūros fondo projekto „Sensing Urban Matter“ (lt. Jautrus miestas) dalis, vykstanti Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2021 m. kontekste. Programa finansuojama Kūrybiškos Europos programos bei strateginio partnerio Lietuvos kultūros tarybos. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.