KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?

JAV paviljono 2018 metų Venecijos architektūros bienalėje kuratorės, Ann Lui ir Mimi Zeiger, pasidalins kuravimo ir tyrimų įžvalgomis apie pilietybės dimensijas. Analizuodamos erdvinį dizainą ir pilietybę, savo paskaitoje jos pristatys darbus architektų, dizainerių, menininkų ir mąstytojų, kurie reaguoja į kintančias šiandienos pilietybės būsenas ir siūlo sugyvenimo ateityje vizijas.

Paskaita yra „Pelkių paviljono“ – Lietuvos reprezentacijos 16-tojoje Venecijos architektūros bienalėje – pristatymo dalis.


Rekomenduojamos knygos

WALLED STATES, WANING SOVEREIGNTY

Wendy Brown

THE CITY AND THE CITY

China Miéville

Viena iš šių knygų yra politikos mokslų, kita yra novelė, tačiau skaitomos kartu Walled States, Waning Sovereignty ir The City and the City atskleidžia sustiprintų sienų paradoksus ir neįmanomumus. Abi knygos kalba apie sudėtingas valstybingumo ir priklausomybės teritorijas. Brown knygoje betono sienos yra ir toliau stiprinamos, nors globalizacijos fenomenas naikina tokias dalinimo pastangas. Mieville novelėje įsivaizduojami miestai dvyniai užima tą pačią geografinę erdvę. Kiekvieno miesto gyventojai gyvena atskirai. Įsišaknijusios kultūrinės tradicijos sukuria padailinimą tarp savęs ir kitų – tamsus šiuolaikinės pilietybės atspindys.

Knygą rasite Architektūros fondo knygų lentynoje Nacionalinės dailės galerijos (NDG) dailės informacijos centre.