Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija kartu su ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDU kviečia į edukacinę paskaitą apie istorinius miestus ir tvarumą (Historic Cities and Sustainability) š. m. gruodžio 21 d. [pirmadienis] 17:30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje.

Šia paskaita siekiama Lietuvos akademinei visuomenei, praktikuojantiems specialistams ir visiems, kurie domisi kultūros ir gamtos paveldu, pristatyti vieną aktualiausių klausimų šiuolaikinėje paveldosaugoje – tvaraus vystymosi ir paveldo apsaugos santykį istoriniuose miestuose, ir tokiu būdu didinti suvokimą šia tema.

Kviestinis svečias iš Miuncheno, Vokietijos, dr. Claus ­Peter Echter [architektas, urbanistas, sociologas, ICOMOS ir Europa Nostra narys] apžvelgs istoriniams miestams kylančius iššūkius, kertinius tarptautinius dokumentus ir šiomis dienomis aktualius istorinių miestų tvaraus vystymosi ir urbanistinės apsaugos klausimus. Taip pat numatoma pristatyti naujausią iniciatyvą „Post 2015 Urban Agenda“: tvaraus miesto ir kultūros paveldo, kurie suvokiami kaip esminiai veiksniai, integravimą į Jungtinių Tautų pagrindinius dokumentus (UN Sustainable Development Goals and the New Urban Agenda).

Paskaita vyks anglų k.

Parama paskaitų ciklui „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“ gauta iš Lietuvos kultūros tarybos. Su kitomis paskaitomis galite: http://unesco.lt/kultura/pasaulio-paveldas/archfondas.

Informacija: www.unesco.lt