KAS: Architektūros [aktualijų] fondas kviečia į pokalbį kartu su italų architektu, profesorium, architektūros kuratorium Pippo Ciorra.

KUR: Nacionalinėje dailės galerijoje [NDG], Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

KADA: 2017 sausio 11 dieną [trečiadienį], 20 val. Renginys nemokamas. Pokalbis vyks anglų kalba.

KUO PAŠNEKOVAS IŠSKIRTINIS? 

Architektas, profesorius  Pippo Ciorra (IT) dėsto Ascoli Piceno Architektūros aukštojoje mokykloje (SAD), Camerino Universitete ir yra architektūros kuratorius MAXXI – nacionaliniame 21 a. meno muziejuje Romoje. Taip pat yra tarptautinės doktorantūros programos „Villard d‘Honnecourt“ koordinatorius bei Tarptautinės architektūros kritikų asociacijos (CICA – Committee of International Critics of Architecture) narys. Nuo 1981 m.  jo straipsniai,  publikuojami Italijos ir tarptautinėje periodinėje spaudoje.  Šį kritiką, galima pažinti iš jo gausiai publikuojamų knygų bei kuruotų parodų, jis buvo vienintelis Europietis žiuri komisijos narys 2016 metų Venecijos architektūros bienalėje.

KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?

Paskaitoje bus nagrinėjama kintanti muziejaus paskirtis: muziejus, kaip vieta architektūros palikimo saugojimui bei viešinimui; muziejus, kaip teorijos bei kritikos agentas, siekiantis aktyvaus ir ne-objektyvaus architektūros asmenybių bei tendencijų žymėjimo; muziejus, kaip atviras tyrimų laukas, provokuojantis naujas disciplinų bei fizines institucines ribas, viena vertus sukurdamas hibridinius laukus tarp meno, politikos, dailės ir kitų kalbų, kita vertus – siekiantis ir aktyviai ieškantis galimybių išplėsti muziejaus atstovaujamą lauką toli už savo fizinių ribų – į miestą ir kraštovaizdį.

Pasak Pippo Ciorra, kartu su šiuolaikinio meno scena, pasikeitė architektūros parodų specifika, jos tapo atvira terpe eksperimentams ir idėjų sklaidai. Pasikeitus architektūros kuravimo koncepcijai, susiformavo palanki atmosfera sąlyginai naujų srovių, tokių kaip kontekstualizavimas, aktyvizmas, pasakojimas atsiradimui ir populiarinimui. Dėl to, domėjimasis naujausia, su architektūra susieta, tarpdisciplininių tyrimų medžiaga bei profesionalių meno kritikų įžvalgomis, yra neatsiejama architekto ar kuratoriaus darbo dalis. 

PRANEŠĖJAS REKOMENDUOJA SKAITYTI:

„THIS THING CALLED THEORY‘‘ Teresa Stoppani ir Giorgio Ponzo [Londonas – Niujorkas: Routledge 2016 m.]

Kodėl verta skaityti?

Knygoje ,,This Thing Called Theory“ analizuojamos dabartinės architektūros teorijos, bei jų įtaka, šiuolaikinėms post- skaitmeninėms architektūros realijoms. Architektūra besidomintiems, bei profesionalams skirtoje knygoje, subtiliai atskleidžiamos savitos architektūros bei kitų socialinių ir teorinių disciplinų sąsajos.

„MODELLING TIME THE PERMANENT COLLECTION 1925-2014‘‘ Mari Landing ir Mari Hvattum [Torpedo Press, Oslas, 2014 m.]


Kodėl verta skaityti?

Knygoje pateikiamos skirtingų kuratorių esė, naudojant fotografijas, bei iliustracijas, siekiant kuo nuodugniau perteikti nuo 1925 m. iki šių dienų, vykusias tarptautines parodas. ‘‘Modelling Time The Permanent Collection 1925-2014‘‘ atspindi kolekcijos sampratą ir ryšį su modernybe. Apybraižų autoriai M. Lending ir M. Hyattum – skaitytojui visapusiškai apibūdina kolekcijas, o J. Derry ir J. Otero- Pailos gilinasi į su architektūros nuosmukiu susijusių problemų esmę. Beje, šioje knygoje rasite ir vieną iš pranešėjo (P. Ciorra) publikacijų, pavadinimu – Architectural Catwalks.

POKALBĮ ORGANIZUOJA: Architektūros [aktualijų] fondas bendradarbiaujant kartu su Lietuvos kulturos institutu

POKALBĮ REMIA: Modernaus meno centras [MMC]