KAS: pokalbis su tyrėja ir kuratore Beatrice Leanza (Kinija/Italija) „Nutrūkusių ryšių architektūra: dizaino kultūra ir Kinija“

KUR: Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)

KADA: 2017 m. vasario 15 d. (trečiadienį) , 19 val. 

Remdamasi naujausia savo knyga „Įveiksmintos idėjos – kritinio dizaino praktikos Kinijoje“, Beatrice Leanza apžvelgs moksliniais tyrimais ir realia praktika grįstas iniciatyvas, kylančias iš Kinijos konteksto, ir jų įgyvendinimą lydinčius kritinius momentus. Nagrinėjami atvejai atskleidžia interesą atkurti dalyvavimo kultūrą miestuose ir per kultūrinį bei socialinį gyvenimą reabilituojančias metodikas kreipia dėmesį į nutrūkusius ar nebeveiksnius gamybinius, paveldo ir vietos santykius. Pristatymas koncentruotas į projektus, kurie remdamiesi bendradarbiavimo praktika, padeda suderinti iš viršaus į apačią ir iš apačios į viršų nukreiptus požiūrius ir skatina permąstyti šiandieninio situacinio žinojimo ir vietos identiteto sąvokas. 

Renginys nemokamas, paskaita vyks anglų kalba. 

Pokalbį organizuoja Architektūros fondas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu

Partneris: Lietuvos dizaino forumas

Facebook  


REKOMENDUOJA SKAITYTI:

Įveiksmintos idėjos – kritinio dizaino praktikos Kinijoje

Kodėl verta skaityti?

Tai pirmas dvikalbis leidinys kinų ir anglų kalbomis, kuriame pristatomi Kinijos dizainerių inicijuoti projektai, kritiškai analizuojantys nuolat kintančius globalizacijos paliestus šalies miestus. Savo forma almanachą primenančioje knygoje aptariama net 115 projektų, kurie aprėpia platų spektrą įvairių disciplinų – nuo architektūros ir urbanizmo iki trumpalaikių intervencijų, avantiūristiškų produktų ir konceptualių leidinių. Šiuos projektus ryškiai vienija jų dinamiški bendradarbiavimo ir aktyvistinių veiksmų permąstymai bei skirtingų žinojimų suderinimai, kuriantys novatorišką savitarpiškumą ir bendrystę. Knygoje aptariamos mažiau žinomos iniciatyvos ir nuomonės, skatinančios specialistų įsitraukimą į painų urbanistinių, socialinių ir  ekonominių pokyčių Kinijoje fenomeną.