Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir ACHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS tęsia paskaitų ciklą „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“. 2013 m. lapkričio 15 d. [penktadienis], 17:00 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje kviečiame į paskaitą, skirtą Kauno tarpukario architektūrai. Šis objektas (vietovė) yra galimai svarstytina Lietuvos kandidatūra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Pastaruoju metu netrūksta diskusijų dėl išskirtinės Kauno tarpukario architektūros vertės ir kartu gana atsainaus bei neapibrėžto valstybės požiūrio į šį palikimą. Nekyla abejonės, kad Kauno virsmas iš carinės Rusijos imperijos provincijos miesto į valstybės sostinę yra unikalus Lietuvos urbanistinės kultūros reiškinys, palikęs ryškius pėdsakus, kurie ir šiandieniniame miesto audinyje gali tapti aktyviu elementu formuojančiu miesto mentalinį identitetą bei fizinį veidą. Tačiau visgi akivaizdu, kad itin platus šio architektūrinio palikimo sluoksnis yra visiškai susidėvėjęs, ir, galima spėti, atlieka bemaž priešingą funkciją – liudija miesto audinio retėjimą bei skurdėjimą.

Paskaitos metu dr. Vaidas Petrulis [architektūros istorikas, KTU Architektūros ir statybos institutas] pristatys svarbiausius Kauno tarpukario architektūros pavyzdžius aptariant šios architektūros reikšmę tarptautiniame modernizmo kontekste bei galimą šio nekilnojamojo kultūros paveldo pristatymą tarptautinei paveldo bendruomenei.

Šiame susitikime dalyvių laukia siurprizas iš Paryžiaus, kuri turėtų dar kartą paskatinti visuomenės susidomėjimą modernizmo palikimu.

Kitos paskaitų ciklo „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“ temos: sovietinis paveldas, vizualinis integralumas.

Paskaita nemokama. Info: www.unesco.lt,  www.archfondas.lt,  www.facebook.com/UNESCO.LT. Iliustracija iš www.autc.lt