Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir ACHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS pristato paskaitų ciklą „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“. 2013 balandžio 12 d. [penktadienis], 17 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje kviečiame į architekto Otto Bartning kūrybos pristatymą. Paskaita nemokama, su vertimu į lietuvių kalbą.

Paskaitos metu dr. Vaidas Petrulis [architektūros istorikas, KTU Architektūros ir statybos institutas] pristatys Otto Bartning asmenybę, jo kūrybos darbų reikšmę ir išskirtinumą.

Svečias iš Vokietijos Immo Witting [Otto Bartning bažnyčių asociacijos valdybos pirmininkas] supažindins su tarptautine iniciatyva įvairiose šalyse (Austrijoje, Brazilijoje, Čekijoje, Libane, Portugalijoje ir Lietuvoje) išlikusias 33 Otto Bartning suprojektuotas bažnyčias, dar vadinamas „Kančios bažnyčios“ (vok. Not Kirchen), įrašyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Otto Bartning karjerą pradėjo kaip ekspresionistas, o vėliau kartu su Walter Gropius kūrė pamatines Bauhaus mokyklos idėjas ir planus ją įsteigti. Savo kūryboje Otto Bartning daug dėmesio skyrė sakralinei modernizmo architektūrai. Lietuva taip pat gali didžiuotis šios iškilios asmenybės darbu – Emauso evangelikų liuteronų bažnyčia, esančia Sudarge (Šakių r.).

Kitos paskaitų ciklo „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“ temos:  sovietinis paveldas, kultūrinio kraštovaizdis ir vizualinis integralumas.