Dažnas pilietis, vaikštinėdamas Vilnios pakrante šalia dabartinių teniso kortų turbūt retai kada yra susimąstęs, kas šioje teritorijoje buvo ankščiau ir kuo ši aplinka yra ypatinga miestui? Tad Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kviečia į paskaitą, skirtą susipažinti su buvusio Vilniaus universiteto botanikos sodo istorine raida 2015 m. balandžio 16 d. [ketvirtadienis] 17:30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje.

Paskaitos metu architektūros istorikė Audronė Kasperavičienė [Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervatas] supažindins su XIX a. Vilnių garsinusio VU botanikos sodo istorija, pastatų ansamblio, kurį kūrė architektai M. Šulcas, Ž. Pusje ir K. Podčašinskis, bei želdynų raida. Prof. Romas Pakalnis [Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija] pateiks komentarą apie pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje esančio istorinio parko reikšmę miestui, gamtai ir žmonėms.

Po paskaitos bus galima užsirašyti į balandžio mėn. pabaigoje organizauojamą nemokamą ekskursiją po Vilniaus pilių rezervatą.

Edukacinė paskaita yra iš ciklo „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“. Ši paskaita rengiama Tarptautinės paminklų ir paminklinių vietovių dienos (balandžio 18-osios) proga.